Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zdrada! Elektryczne Porsche Cayenne

Meganews

Porsche stawia na technologię hybrydową typu plug-in. W zeszłym roku producent zademonstrował model Panamera S E-Hybrid, a obecnie trwają testy SUV-a Cayenne wyposażonego w podobny układ.


Samochód zaprezentowany na zdjęciach szpiegowskich to model po face liftingu. Zastosowano w nim m.in. nowe reflektory i tylne światła, które przypominają klosze zainstalowane w mniejszym modelu Macan. Uwagę zwraca również fakt, iż na jednej z fotografii widać kabel zasilania doprowadzony do gniazda umieszczonego pod korkiem wlewu paliwa.

 

Najwidoczniej Porsche uznało, że układ S E-Hybrid zastosowany w Panamerze spełnił pokładane w nim nadzieje, w związku z czym warto go przenieść do kolejnego modelu. Na razie nie wiadomo, czy system będzie generował tę samą moc, co w limuzynie.

 

Dla przypomnienia: Panamera S E-Hybrid jest wyposażona w 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 316 KM, 95-konny motor elektryczny oraz akumulator litowo-jonowy (9,4 kWh), którego pełne ładowanie za pośrednictwem specjalnej ładowarki Porsche Universal Charger (AC) trwa 180 minut. Operacja „uzdatniania” rozładowanego akumulatora z wykorzystaniem standardowego gniazdka prądu trwa 240 minut. Hybrydowa Panamera może przejechać w trybie w pełni elektrycznym od 18 do 36 kilometrów i osiągnąć prędkość 135 km/h. Po zaprzężeniu do pracy jednostki spalinowej i wygenerowaniu łącznej mocy 416 KM, samochód osiąga maksymalnie 270 km/h, a do pierwszych 100 km/h przyspieszy ze startu zatrzymanego w 5,5 sekundy. Deklarowane przez producenta zużycie paliwa wynosi 3,1 l/100 km przy emisji CO2 na poziomie 100 g/km.

 

Hybrydowe Porsche Cayenne pojawi się na rynku prawdopodobnie w przyszłym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »