Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zdrada! Elektryczne Porsche Cayenne

Meganews

Porsche stawia na technologię hybrydową typu plug-in. W zeszłym roku producent zademonstrował model Panamera S E-Hybrid, a obecnie trwają testy SUV-a Cayenne wyposażonego w podobny układ.


Samochód zaprezentowany na zdjęciach szpiegowskich to model po face liftingu. Zastosowano w nim m.in. nowe reflektory i tylne światła, które przypominają klosze zainstalowane w mniejszym modelu Macan. Uwagę zwraca również fakt, iż na jednej z fotografii widać kabel zasilania doprowadzony do gniazda umieszczonego pod korkiem wlewu paliwa.

 

Najwidoczniej Porsche uznało, że układ S E-Hybrid zastosowany w Panamerze spełnił pokładane w nim nadzieje, w związku z czym warto go przenieść do kolejnego modelu. Na razie nie wiadomo, czy system będzie generował tę samą moc, co w limuzynie.

 

Dla przypomnienia: Panamera S E-Hybrid jest wyposażona w 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 316 KM, 95-konny motor elektryczny oraz akumulator litowo-jonowy (9,4 kWh), którego pełne ładowanie za pośrednictwem specjalnej ładowarki Porsche Universal Charger (AC) trwa 180 minut. Operacja „uzdatniania” rozładowanego akumulatora z wykorzystaniem standardowego gniazdka prądu trwa 240 minut. Hybrydowa Panamera może przejechać w trybie w pełni elektrycznym od 18 do 36 kilometrów i osiągnąć prędkość 135 km/h. Po zaprzężeniu do pracy jednostki spalinowej i wygenerowaniu łącznej mocy 416 KM, samochód osiąga maksymalnie 270 km/h, a do pierwszych 100 km/h przyspieszy ze startu zatrzymanego w 5,5 sekundy. Deklarowane przez producenta zużycie paliwa wynosi 3,1 l/100 km przy emisji CO2 na poziomie 100 g/km.

 

Hybrydowe Porsche Cayenne pojawi się na rynku prawdopodobnie w przyszłym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »