Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Wybieramy ubezpieczenie komunikacyjne – jak sprawdzić wiarygodność ubezpieczyciela?

Meganews

Jesteś kierowcą i co roku kupujesz ubezpieczenie OC na samochód. Czym kierujesz się w wyborze polisy dla siebie? Na pewno bierzesz pod uwagę cenę. Jednak pieniądze to nie wszystko, bo liczy się przede wszystkim komfort i poczucie bezpieczeństwa. Aby je sobie zapewnić musisz wybrać świadomie i dokładnie poznać TU, któremu powierzasz swój spokój i domowe finanse. Jak sprawdzić jego wiarygodność?<

 

Skorzystaj z rankingu OC

Okresowo w Internecie pojawiają się rankingi ubezpieczeń, które zestawiają ze sobą najbardziej atrakcyjne oferty działających na rynku ubezpieczycieli. W sieci znajdziesz ranking OC w wersji miesięcznej lub rocznej.

Rankingi powstają w oparciu o dane z internetowych porównywarek ubezpieczeń. Są zatem odzwierciedleniem tego, jakie polisy najczęściej wybierają inni kierowcy i z usług jakich towarzystw ubezpieczeniowych korzystają. Listy firm cieszących się największą popularnością i zaufaniem są tworzone w oparciu o dane z setek i tysięcy transakcji dokonanych za pośrednictwem wspomnianej porównywarki. Tak duży zbiór danych to wiarygodne źródło informacji.

W takim rankingu znajdziesz opis zakresu ofert (zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, jak AC czy NNW), informacje o ich cenach, często także oceny klientów, którzy skorzystali z pomocy danego ubezpieczyciela i inne informacje, o których przeczytasz na https://ranking-oc-ac.pl.

Opinie innych kierowców

Nikt tak dobrze Ci nie doradzi, jak inny kierowca, który potrafi postawić się w Twojej sytuacji. Możesz zapytać o radę rodzica, rodzeństwo, które posiada samochód lub kolegów czy koleżanki. Na pewno szczerze opowiedzą Ci o swoich doświadczeniach z ubezpieczycielami, z których usług do tej pory korzystali.

Możesz też zapytać o zdanie na forach internetowych lub poczytać opinie już wystawione ubezpieczycielom. W Internecie nie brakuje wypowiedzi zarówno zadowolonych, jak i rozczarowanych swoim ubezpieczeniem kierowców.

Zapoznając się z opiniami klientów poszczególnych zakładów ubezpieczeniowych, dowiesz się, czy dopełnienie formalności jest łatwe i szybkie, jak przebiega likwidacja szkody przy pomocy danego ubezpieczyciela, czy TU nie utrudnia sprawy, gdy domagasz się odszkodowania i wielu innych, przydatnych informacji.

Statystyki ze sprzedaży

Niektórzy ubezpieczyciele chętnie chwalą się statystykami, rzecz jasna, tymi dla nich korzystnymi. To dobra okazja dla Ciebie, aby dowiedzieć się, jak wielu kierowców powierzyło swoje bezpieczeństwo i wygodę firmie ubezpieczeniowej, której ofertę akurat rozważasz.

Promocje oferowane przez ubezpieczycieli

Rynek ubezpieczeń wciąż się powiększa. Rosnąca konkurencja wymusza na zakładach ubezpieczeniowych podjęcie dodatkowych kroków, aby zyskać przychylność i zainteresowanie potencjalnych klientów. Dlatego też coraz więcej ubezpieczycieli przygotowuje atrakcyjne akcje promocyjne, które pozwolą Ci znacząco obniżyć cenę ubezpieczenia samochodowego.

Już za sam zakup polisy przez Internet możesz otrzymać kilka procent zniżki. Opłacalne okazuje się również ubezpieczanie kilku pojazdów jednocześnie, zakup dwóch lub więcej rodzajów polis w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, np. ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia na życie. Przed wyborem polisy sprawdź zatem, jakie są dostępne promocje i wybierz tę, która przyniesie Ci realne korzyści.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »