Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Wirtualny Lexus

Meganews

Japońska marka od lat buduje swój wizerunek w oparciu o skojarzenia z nowoczesnymi technologiami i powiązanym z nimi lifestylem. Nie powinien więc dziwić fakt, iż Lexus wielokrotnie pojawiał się w grach komputerowych, a nawet jedną stworzył.

 

ToCA World Touring Cars, Forza Motorsport, czy Gran Tursimo to tytuły doskonale znane wszystkim graczom rozmiłowanym w wirtualnej prędkości. Od kilkunastu lat pojawiają się w nich modele marki Lexus w rożnych odmianach i konfiguracjach. W ToCA WTC z 2000 roku można było sprawdzić jak radzi sobie wyścigowy GS 300, ten sam model pojawił się rok później w grze Burnout, a także kilkukrotnie w Gran Turismo. Hybrydowe odmiany – jeden ze znaków rozpoznawczych marki – również trafiły do cyfrowego świata m.in. w grze Forza Motorsport 4 (model CT 200h). Wyliczankę można byłoby ciągnąć w nieskończoność, bo poza grami wyścigowymi limuzyny i hatchbacki Lexusa trafiły również do produktów, w których trudno doszukiwać się funkcjonalności symulatora jazdy – Battlefield 4 (CT 200h), czy Max Payne 3 (GS 300).

Technika idzie jednak do przodu i lokowanie samochodów w grach komputerowych trudno już nazwać odkrywczym. Lexus we włoskiej kampanii modelu IS 300h postanowił więc odwrócić proporcje. W realnym świecie umieścił samochód, który poruszał się po wirtualnym torze. Brzmi skomplikowanie, a to nie wszystko. Dodatkową drobną przysługę wyznaczył Lexusowi kierowca F1 Jarno Trulli, zasiadając za kierownicą hybrydowej limuzyny na czas rozgrywki. Pozostało jeszcze przeprowadzić rekrutację graczy i jak można było się spodziewać ochotników nie brakowało. Ostatecznie Lexus wybrał dziesięć osób spośród tysięcy, które zarejestrowały się w aplikacji na Facebooku. Wybrańcy mogli zasiąść na fotelu pasażera i korzystając z wyświetlanego na tablecie programu, pokierować trasą przejazdu, tworząc ją w czasie rzeczywistym.

Jeśli posiadacie Lexusa i czujecie pewien niedosyt po przeczytaniu powyższego artykułu, to gorąco polecamy kolejny film na YT. Podążając za instrukcjami, zamienicie swoją limuzynę IS 250 i IS 350 w … konsolę Nintendo, jedną z ulubionych zabawek dzieci pokolenia lat 90-tych.

Gry z Lexusem, to łakomy kąsek także dla wydawnictw. Gra Tori500 była jednocześnie świetnym sposobem na poznanie szerokiej rzeszy starszych gameboyów z linią Lexus GS. Do zwiększenia popularności miał przyczynić się magazyn Sports Illustrated Swimsuit i jego gorące modelki. Gra do dziś cieszy oko i podnosi ciśnienie właścicieli iPhone’ów.

 


źródło: MotoTabu

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Ford Fiesta 2012 i Ford Fiesta 2013 to jedne z najpopularniejszych aut osobowych w Polsce. Nic dziwnego – zarówno stylistyka, jak i parametry oraz wyposażenie aut czynią z nich naprawdę komfortowego towarzysza podróży. Czym powinniśmy się sugerować, wybierając właściwą dla nas wersję Forda Fiesty? Warto popatrzeć na typowe cechy tego auta i ocenić na czym […]

Komentarzy: 0 skomentuj »