Nasz profil na Facebook.com - polub nas

will.i.am tworzy specjalną wersję Lexusa NX

Meganews

Na elitarnym pokazie w Paryżu will.i.am – muzyk, innowator i światowy impresario – zaprezentował zaprojektowaną przez siebie specjalną edycję Lexusa NX. Ten mocno wyczekiwany samochód, ustawiony przed specjalnym podium didżejskim, został przez wyróżnionego nagrodą Grammy twórcę zademonstrowany przybyłym z różnych stron Europy gościom.

 


Wyjątkowa edycja Lexusa NX 200t F SPORT, niosąca imię tego utalentowanego artysty, swymi wpadającymi w oko klinowatymi kształtami doskonale współbrzmi z kreatywną i innowacyjną osobowością, jaką niewątpliwie jest will.i.am. Z najnowocześniejszą techniką na pokładzie, ostrymi liniami nadwozia i agresywną oraz sportową stylistyką, NX mierzy w grupę młodszych, poruszających się gąszczu miejskim odbiorców, dla których design ma istotne znaczenie.

 

Mówiąc o specjalnej edycji modelu NX, will.i.am stwierdził: „Gdy dowiedziałem się, że Lexus chce zaangażować mnie w kampanię Striking Angles, moją pierwszą myślą było pytanie, czy mógłbym wziąć udział w tworzeniu tego samochodu? Obecnie mam przyjemność przedstawić w Paryżu moją osobistą wersję Lexusa NX F SPORT – zniewalającą swoją świeżością i niosącą w sobie mój indywidualny styl. Mam nadzieję, że moja wizja zachęci innych do podążenia tymi śladami.”

 

Alain Uyttenhoven, szef Lexus Europe, powiedział: „Współpraca z panem will.i.am przy tworzeniu indywidualnej wizji modelu NX była niezwykłym doświadczeniem. Z miejsca zafascynowała nas pasja, z jaką przeniósł on agresywną i śmiałą stylistykę NX na zupełnie nowy poziom. Spektakularne linie NX zdążyły już poruszyć wyobraźnię klientów na całym świecie, zaś w swojej autorskiej wizji, będącej odzwierciedleniem niespotykanej kreatywności, will.i.am jeszcze pogłębia zniewalającą osobowość i charakter auta.”

 

NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Jedną z najbardziej innowacyjnych cech autorskiej wersji NX „will.i.am” jest możliwość rejestrowania podczas jazdy panoramicznych obrazów i filmów. W skład specjalnego wyposażenia nadwozia wchodzą cztery współpracujące ze sobą kamery wizyjne o szerokokątnych (180°) obiektywach. Dzięki bezprzewodowemu łączności w systemie Bluetooth, zarejestrowane obrazy można natychmiast wyświetlać na ekranie smartfona.

 

Wychodząc naprzeciw rosnącemu trendowi wśród konsumentów, jakim jest posiadanie coraz większej liczby przenośnych urządzeń, autorska wersja Lexusa NX wyposażona jest w opatentowany panel bezprzewodowego doładowywania Wireless Charging Tray. Ulokowany w schowku w środkowej konsoli, ten nowatorski system umożliwia doładowywanie np. smarfonów bez konieczności podłączania jakiegokolwiek przewodu – wystarczy umieścić aparat na specjalnej podstawce.

 

Jak można było spodziewać się po zdobywcy wielu platynowych krążków, wyposażenie audio w tym sportowym modelu typu SUV jest najwyższej klasy. W jego skład wchodzi 10-głośnikowy system nagłośnieniowy Pioneer Surround Sound System, obejmujący 16-centymetrowe głośniki w przednich i tylnych drzwiach oraz zestaw 6,5-centymetrowych głośników w desce rozdzielczej.

 

Pod maską ukryta jest zupełnie nowa jednostka napędowa Lexusa – turbodoładowany silnik benzynowy VVT-iW o pojemności 2,0 litra, rozwijający moc 238 KM (175 kW) i ogromny moment obrotowy 350 Nm, dostępny w przedziale 1650-4000 obr/min. Pozwala rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,1 sekundy, a od 80 do 120 km/h w 6,0 sekundy.

 

NADWOZIE

Poprzez niezwykłą mieszankę nowatorskości i designu, will.i.am nadał swój indywidualny rys efektownym liniom NX, tworząc wersję tego modelu o obniżonej i poszerzonej oraz bardziej wyrazistej sylwetce. Wykończenie nadwozia jest frapującą mieszanką zmatowionego aluminium, kompozytu węglowo-winylowego i znamiennego dla tego artysty jednolitego, matowo-perlistego lakieru w jednolitym kolorze białym oraz szklanego, przyciemnianego na czarno, panoramicznego okna dachowego. Rozchodzące się od wciętego zarysu osłony chłodnicy linie spajają mocno uwypuklone przednie i tylne błotniki z romboidalnymi rysami nadwozia.

 

Obniżone zawieszenie autorskiej edycji tego auta osadzone jest na 22-calowych kołach o tarczach z lekkiego stopu, wykończonych połyskującym czarnym lakierem silnie kontrastującym z doskonale widocznymi pomarańczowymi zaciskami hamulcowymi.

 

 

WNĘTRZE

Wnętrze wyróżnia połączenie typowych dla samochodów o wysokich osiągach elementów ze zmatowionego aluminium i kontrastujących miękkich materiałów, kreujące wyrazistą, a przy tym luksusową atmosferę. Charakterystycznie jednobarwna tonacja przenika również do kabiny, tworząc czysty i spójny stylistycznie wygląd.

 

Zmodyfikowane skórzane fotele z wyszywanymi, znanymi na całym świecie sygnaturami artysty, stanowią doskonały punkt obserwacyjny do podziwiania innowacyjnej środkowej konsoli Lexusa NX i specjalnie wystylizowanej kierownicy. Słynny muzyk zadbał nawet o luksusowe obicia ze skóry nappa oraz dywaniki podłogowe z matowo aluminiowym wykończeniem.

 

Lexus NX produkowany jest w japońskich zakładach Lexus Miyata Plant w Kyushu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »