Nasz profil na Facebook.com - polub nas

To nie traktor – Lamborghini Urus, produkcja na Słowacji

Meganews

Przedstawiciele Volkswagen Group nieoficjalnie potwierdzili, że najnowsze Lamborghini Urus będzie powstawało na Słowacji.


Produkcja rozpocznie się w 2018 roku w fabryce Volkswagena w Bratysławie, gdzie obecnie są budowane modele Porsche Cayenne, Audi Q7 i Volkswagen Touareg. Wkrótce do tego zacnego grona dołączy też nowy SUV Bentley’a.

 

Producent nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii napędu. Wiadomo jedynie, że silnik Urusa będzie legitymował się mocą około 600 KM przekazywaną na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

 

Poza tym, Urus będzie wykorzystywał tę samą płytę podłogową, którą zastosowano w nowej generacji modeli VW Touareg, Porsche Cayenne i Audi Q7, w związku z czym zaimponuje nie tylko mocą, ale również wymiarami nadwozia – długość wyniesie około 5 metrów, szerokość około 2 m, a wysokość ponad 1,7 m.

 

Lamborghini szacuje, że rocznie w ręce klientów będzie trafiało około 3000 egzemplarzy „tura”.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »