Nasz profil na Facebook.com - polub nas

To nie traktor – Lamborghini Urus, produkcja na Słowacji

Meganews

Przedstawiciele Volkswagen Group nieoficjalnie potwierdzili, że najnowsze Lamborghini Urus będzie powstawało na Słowacji.


Produkcja rozpocznie się w 2018 roku w fabryce Volkswagena w Bratysławie, gdzie obecnie są budowane modele Porsche Cayenne, Audi Q7 i Volkswagen Touareg. Wkrótce do tego zacnego grona dołączy też nowy SUV Bentley’a.

 

Producent nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii napędu. Wiadomo jedynie, że silnik Urusa będzie legitymował się mocą około 600 KM przekazywaną na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

 

Poza tym, Urus będzie wykorzystywał tę samą płytę podłogową, którą zastosowano w nowej generacji modeli VW Touareg, Porsche Cayenne i Audi Q7, w związku z czym zaimponuje nie tylko mocą, ale również wymiarami nadwozia – długość wyniesie około 5 metrów, szerokość około 2 m, a wysokość ponad 1,7 m.

 

Lamborghini szacuje, że rocznie w ręce klientów będzie trafiało około 3000 egzemplarzy „tura”.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »