Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Tarcze Zimmermann – czy warto i które wybrać?

Meganews

Porównanie modeli tarcz hamulcowych Zimmermann, charakterystyka, parametry i cechy poszczególnych modeli.

 

Otto Zimmermann to firma z branży motoryzacyjnej specjalizująca się w produkcji elementów układów hamulcowych na rynek części zamiennych. Obecnie produkuje głownie klocki i tarcze w nowoczesnym zakładzie w Sinsheim w Niemczech. Oferta obejmuje już 2000 komponentów hamulcowych, które wysyłane są do 60 krajów świata. Firma przykłada dużą wagę do jakości wytwarzanych części, dlatego dużo uwagi poświęca badaniom we współpracy z niemiecką jednostką certyfikującą TÜV. 10 lat prac badawczych zaowocowało wysoką jakością tarcz hamulcowych które uznawane są za porównywalne z oryginalnymi.

Tarcze jednoczęściowe

„Coat Z” to standardowe, gładkie tarcze hamulcowe wyposażone w cynkową powłokę antykorozyjną. Tarcze stanowią dobrej jakości zamiennik serynie montowanych tarcz. Polecane są kierowcom, którzy płacąc mniej chcieliby zachować parametry oryginalnych hamulców.
Zimmermann Sport to linia tarcz do których należą tarcze nawiercane Zimmermann Sport oraz Black Z czyli tarcze nacinane. Seria Sport polecane dla kierowców którzy oczekują efektywnego wyglądu a także większej wydajności hamulców i lepszych parametrów hamowania. Tarcze Nawiercane skutecznie przeciwdziałają zjawisku fadingu, zwiększając skuteczność hamowania w całym zakresie temperatury. Nacinane tarcze Black Z polecane są do samochodów, w których temperatura pracy hamulców zwykle jest wysoka. Nacięcia na tarczy skutecznie oczyszczają powierzchnię klocków, chroniąc przed zeszkleniem powierzchni i utrzymując wysokie parametry w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Tarcze dwuczęściowe.

To zamienniki seryjnych dwuelementowych tarcz produkowanych w dwóch modelach: Z i F. Dla każdej tarczy tego typu Zimmermann produkuje jednoczęściowe odpowiedniki.
„Formula Z” to dwuczęściowe pływające tarcze. Tarcze składają się z elementu mocującego tzw. dzwonu i żeliwnego rotoru. Dwuelementowa konstrukcja tarczy pozwala na mniejszą masę tarczy (mniejsza masa wirująca i nieresorowana poprawia właściwości trakcyjne samochodu). Kolejną ważną cechą tarcz dwuczęściowych jest odporność tarcz na deformację podczas pracy w wysokiej temperaturze oraz podczas dużego obciążenia mechanicznego, np. przy mocnych hamowaniach na autostradzie. Tarcze Zimmermann „Formula Z” produkowane są w wersjach gładkich oraz perforowanych.
„Formula F” to również dwuczęściowe tarcze, w których elementy są połączone nitami na sztywno, podobnie jak w „Formula Z”. Produkowane są w wersjach gładkich i nacinanych.
Szeroka gama tarcz hamulcowych Zimmermann pozwala na dopasowanie produktów niemalże do każdego samochodu, od miejskiego kompaktu, ciężkiej limuzyny aż po sportowe samochody. Niezmiennie wysoka jakość części od wielu lat sprawia, że hamulce firmy Zimmermann są coraz częściej wybierane jako alternatywa oryginalnych tarcz i klocków.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W drugiej edycji plebiscytu Moto Awards, zorganizowanego przez redakcję tygodnika „Auto Świat”, Audi e-tron – w pełni elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni – zajął pierwsze miejsce w kategorii „Wyznaczają ekotrendy”. O tym, które z aut zdobędą nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali czytelnicy. Nagrody wręczono wczoraj, podczas uroczystej gali.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »