Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Skradziono Ci auto, a w okolicy zainstalowano monitoring budynków? Sprawdź, co robić, by je odzyskać

Meganews

Kradzieże samochodów to prawdziwa plaga. W 2016 roku w Polsce zgłoszono ich na policję ponad 13 tysięcy. Choć wykrywalność się zwiększa, wiele spraw pozostaje nierozwiązanych przez lata. O ile masz odpowiednią polisę AC, koszt straty samochodu zostanie zrekompensowany. Mimo to, warto pomóc policji w odzyskaniu Twojego auta. Zwłaszcza, że pomocny może się okazać monitoring budynków.

 

Systemy monitoringu stają się coraz popularniejsze. O ile dawniej instalowane były tylko przez urzędy i instytucje, a także firmy do monitorowania prywatnego terenu, o tyle coraz częściej decydują się na nie zarówno mieszkańcy domów prywatnych, jak i gminy – zapewniając stałą obserwację newralgicznych punktów miasta. Dlaczego ta informacja może być dla Ciebie cenna, jeśli skradziono Ci auto? Bo – choć policja zapewne też to zrobi – powinieneś w pierwszej kolejności poszukać kamer w okolicy miejsca, z którego zniknął samochód.

Nowoczesny monitoring budynków to wysoka jakość obrazu

Jaki jest nowoczesny system monitoringu?. To taki, który daje znacznie szersze możliwości niż ten sprzed kilkunastu lat. Jeśli kamery przemysłowe kojarzą Ci się z rozmytym, czarno-białym obrazem, który na dodatek jest bardzo „urywany”, z uwagi na niską ilość rejestrowanych przez kamerę klatek na sekundę – dobrze będzie, jeśli zaktualizujesz swoje informacje. Dlaczego? Ponieważ obecnie oferowane przez najlepsze firmy z branży security systemy zabezpieczeń stoją na znacznie wyższym poziomie.

Profesjonalny monitoring budynków, który oferuje np. lider rynku, firma Konsalnet zapewnia:

  • rejestrację obrazu w jakości HD – czyli w bardzo dużej rozdzielczości, co oznacza że obraz jest ostry, a rozpoznanie twarzy przestępcy, nawet z większej odległości jest znacznie łatwiejsze,
  • innowacyjne algorytmy analizujące obraz – dzięki nim, gdy monitoring wykryje zagrożenie, automatycznie wysyła informację o nim do Stacji Monitorowania Alarmów, która zweryfikuje to, co się dzieje,
  • łatwość odtworzenia obrazu z bazy danych – dzięki nowoczesnemu, cyfrowemu zapisowi.

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela skradzionego pojazdu? Że powinieneś jak najszybciej odwiedzić pobliskie firmy i instytucje, a także inne obiekty, na których zauważyłeś kamerę CCTV. Poproś o udostępnienie nagrań z odcinka czasu, na jakim Twoje auto jest skradzione i przekaż te dane policji. Na ich podstawie na pewno znacznie łatwiej będzie zidentyfikować sprawcę, a co za tym idzie – namierzyć go i sprawnie odzyskać Twój pojazd.

Jak jeszcze zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu?

Wiedząc, jak częste są kradzieże pojazdów, warto zainwestować w dodatkową ochronę. Jaką? Dobrym pomysłem jest monitoring pojazdów oparty na systemie GPS oraz sygnale radiowym. Pozwala on stale namierzać pozycję auta, a także daje znać, gdy samochód przemieści się w podejrzany sposób. Gdy zaś dojdzie do kradzieży – możliwa będzie szybka lokalizacja auta, nawet jeśli zostanie zamknięte w podziemnym garażu czy innym miejscu tłumiącym sygnały.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »