Nasz profil na Facebook.com - polub nas

SEAT LEON 5D – dynamiczny, komfortowy, bezpieczny

Meganews

Seat Leon III w pięciodrzwiowej wersji nadwozia to idealne połączenie wygodnego, wielozadaniowego auta kompaktowego, bogatego wyposażenia i sportowej sylwetki. To także bardzo ciekawy mariaż sprawdzonej, niemieckiej technologii i oryginalnego, hiszpańskiego stylu projektowania nadwozia.

Seat Leon 5D został skonstruowany w oparciu o płytę MQB, którą wykorzystuje także Audi A3 i Volkswagen Golf. Hiszpańskie auto wyróżnia się jednak sportową linią nadwozia. Poza tym wykorzystuje ono także wiele innych, sprawdzonych technologii, opracowanych przez koncern Volkswagen.

Dynamiczny…

Seat Leon 5D to auto o bardzo ciekawej i oryginalnej urodzie, w której widać mnóstwo sportowych akcentów. Uwagę zwraca przedni pas, w którym nie sposób dostrzec ostrych linii reflektorów, tworzących ciekawą całość z atrapą chłodnicy i śmiało zaprojektowanym zderzakiem. Mocno pochylona do tyłu przednia szyba, dwa ostre jak brzytwa przetłoczenia w linii bocznej i unosząca się ku tyłowi dolna linia okien dbają o to, aby boczna sylwetka także była niepowtarzalna. Równie atrakcyjny i dynamiczny jest tył samochodu, z wysoko umieszczonym zderzakiem (jak w coupe), mocno pochyloną tylną szybą i długimi, tylnymi lampami.

seat-leon-5d

Seat Leon 5D zapewnia świetną dynamikę dzięki nowoczesnym silnikom z rodziny TSI i TDI, które łączą w sobie wysoką moc i szybką reakcję na wciśnięcie gazu (dzięki zastosowaniu turbodoładowania) z niskim spalaniem (to zasługa między innymi bezpośredniego wtrysku paliwa). Jeśli kierowcy zależy na dynamice, powinien zdecydować się na wybór auta z silnikiem benzynowym. Najsłabsza jednostka benzynowa o zaledwie litrowej pojemności generuje moc 115KM. Ale prawdziwą frajdę z jazdy zapewnią mocniejsze jednostki – np. 1.4 TSI o mocy od 125 do 150 KM, mogące współpracować z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG, czy też potężne silniki TSI o pojemności 1.8 l mocy aż 180 KM.

Komfortowy…

Seat Leon 5D, pomimo kompaktowych rozmiarów, oferuje bardzo przestronne wnętrze. To między innymi zasługa zwiększenia rozstawu kół. Auto jest świetnie wykończone, a miejsce kierowcy przejrzyste i pozbawione zbędnych przycisków. Do sterowania bogatym wyposażeniem auta wystarcza kolorowy monitor dotykowy, umieszczony w środkowej konsoli. Zawieszenie z amortyzatorami hydraulicznymi bardzo dobrze radzi sobie z pokonywaniem nierówności. Do dyspozycji pasażerów jest klimatyzacja, a także szereg systemów multimedialnych i przydatnych schowków.

Bezpieczny

Seat Leon 5D może pochwalić się maksymalną notą pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP. O bezpieczeństwo dba mocna konstrukcja i szereg poduszek powietrznych. Kierowca może liczyć na wsparcie szeregu systemów, które ułatwią parkowanie w mieście, zabezpieczą przed staczaniem się podczas pokonywania podjazdu, pozwolą łatwo poruszać się po trasach (tempomat) i ostrzegą przed wypadkiem. Nie trzeba nawet przełączać świateł z długich na drogowe – o wszystko dba system, sterujący pracą adaptacyjnego oświetlenia, wykonanego w technologii LED.

Nowoczesny, dynamiczny i bezpieczny Seat Leon 5D czeka na klientów w autoryzowanych salonach Seata, mieszczących się na terenie całej Polski.

 

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »