Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Samochód z salonu – czy warto?

Meganews

Nowy samochód prosto z salonu to określenie, które już samo w sobie ma jakiś prestiż. Nowe samochody są nowoczesne, świetnie wyposażone i kuszą oko każdego fana motoryzacji. Wiele osób uważa, że kupno samochodu w salonie to strata pieniędzy, dlatego też lepiej od razu zrezygnować z tego pomysłu i zakupić auto używane. Takie stwierdzenie było może prawdziwe kilka lat temu. Dziś okazuje się, że nowy samochód wcale nie musi oznaczać dużej straty pieniędzy chwilę po wyjechaniu z salonu. Sytuacja może być wręcz odwrotna, wystarczy tylko nieco inaczej na nią spojrzeć i przeanalizować pewne fakty i kwoty.

Który droższy? Nowy czy używany?

Jak powszechnie wiadomo samochody używane możemy kupić za znacznie mniejsze pieniądze. Ale warto pod uwagę wziąć, oprócz samej ceny zakupu, również inne koszty, które będziemy musieli ponieść. Przede wszystkim są to różne opłaty celne i podatki, widoczne podczas zakupu auta z za granicy. Należy doliczyć również ceny za podstawowy serwis, który należy zrobić zaraz po kupnie – wymiana rozrządu, płynów eksploatacyjnych, filtrów, opon, hamulców czy czasami układu zawieszenia. Przed zakupem auta używanego trzeba też liczyć się z kosztem generalnego przeglądu, aby być świadomym co tak naprawdę kupujemy. W przypadku samochodu osobowego, który wyjedzie z salonu takie koszty po prostu nie istnieją. Nie musimy nic dokładać zaraz po kupnie, ponieważ żadne części w nowym samochodzie nie wymagają wymiany. Dodatkowo chroni nas kilkuletnia gwarancja producenta, w ramach której wszelkie usterki (jeżeli się w ogóle pojawią) będą usunięte bezpłatnie.

 

Promocje w salonie

Aby móc kupić tańsze auto z salonu musimy uzbroić się w cierpliwość i najlepiej poczekać do końca roku. Wyprzedaże roczników z reguły zaczynają się około grudnia i trwają przez kolejne kilka miesięcy. W salonie można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, kupując przykładowo model Skody. W tym czasie warto wybrać się do salonu, odbyć jazdę próbną i obejrzeć dostępne modele. Zakup samochodu w salonie wiąże się również z możliwością nabycia ubezpieczenia w niższych cenach niż gdzie indziej, co jest mało realne w przypadku ubezpieczenia samochodu zakupionego na rynku wtórnym. Oczywiście nie jest prawdą, że samochód traci połowę swojej wartości już po dwóch czy trzech latach od kupna. Wystarczy sprawdzić ceny tak młodych samochodów w internecie czy w komisach. Nikt raczej nie oferuje dwuletniego auta za połowę jego wartości, może że posiada jakieś wady, czy jest zwyczajnie uszkodzony.

 

To nasz wybór

Ostatnią kwestią, która przemawia za tym, aby kupować samochody w salonie jest to, że mamy możliwość wyboru koloru lakieru, wyposażenia, tapicerki, rodzaju skrzyni biegów, co dla niektórych jest wielką zaletą. W przypadku samochodów z drugiej ręki takiej możliwości nie mamy. Raczej musimy dostosowywać się do oferty sprzedawców i komisów, która jest zazwyczaj mocno ograniczona. Ponosimy również duże ryzyko, że zakupimy samochód powypadkowy, lub z ukrytymi wadami, co nie może się zdarzyć przy kupnie salonówki.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »