Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Premiera nowej Mazdy 2

Meganews

Mazda prezentuje nowy model Mazda 2, którego produkcja została właśnie uruchomiona w japońskiej fabryce w Hofu.


Nowa Mazda2 pojawi się w sprzedaży w Japonii jesienią, a w późniejszym terminie będzie też oferowana w Europie. W gamie dostępny będzie czysty silnik Diesla SKYACTIV-D 1.5, jak również silnik benzynowy SKYACTIV-G 1.5.

 

Oprócz nadwozia i podwozia SKYACTIV oraz ręcznej i automatycznej skrzyni biegów, nowa Mazda będzie wyposażona w innowacyjny system łączności MZD Connect oraz system aktywnego bezpieczeństwa i- ACTIVSENSE.

 

Od wprowadzenia na rynek w 1996 roku sprzedano na świecie ponad 2,4 mln egzemplarzy Mazdy2. W przypadku modelu nowej generacji przedstawiciele koncernu również liczą na sukces sprzedażowy.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »