Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy Tiguan jeszcze w tym roku

Meganews

Nowy Volkswagen Tiguan będzie oferowany nawet w trzech wersjach nadwozia.


Standardowy Tiguan będzie nieco większy od modelu sprzedawanego obecnie – nadwozie będzie mierzyło około 4500 mm długości. Na rynku pojawi się również odmiana XL (4990 mm długości) mieszcząca na pokładzie siedem osób, a także wariant Coupe, który zaoferuje miejsce dla czworga pasażerów.

 

Tiguan z oznaczeniem XL ma być tańszą alternatywą dla Touarega; nieoficjalnie mówi się, że model ten będzie kosztował około 30 000 euro. Z kolei wersja Coupe to propozycja dla tych, którzy chcą się wyróżnić i zależy im przede wszystkim na stylowo zaprojektowanym nadwoziu.

 

W gamie jednostek napędowych pojawi się dobrze znany silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra, oferowany w różnych wariantach mocy, a także diesel 1,6 litra (105 KM) i topowy motor 2,0 TDI (150-184 KM).

 

Debiut Tiguana nowej generacji zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »