Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy Tiguan jeszcze w tym roku

Meganews

Nowy Volkswagen Tiguan będzie oferowany nawet w trzech wersjach nadwozia.


Standardowy Tiguan będzie nieco większy od modelu sprzedawanego obecnie – nadwozie będzie mierzyło około 4500 mm długości. Na rynku pojawi się również odmiana XL (4990 mm długości) mieszcząca na pokładzie siedem osób, a także wariant Coupe, który zaoferuje miejsce dla czworga pasażerów.

 

Tiguan z oznaczeniem XL ma być tańszą alternatywą dla Touarega; nieoficjalnie mówi się, że model ten będzie kosztował około 30 000 euro. Z kolei wersja Coupe to propozycja dla tych, którzy chcą się wyróżnić i zależy im przede wszystkim na stylowo zaprojektowanym nadwoziu.

 

W gamie jednostek napędowych pojawi się dobrze znany silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra, oferowany w różnych wariantach mocy, a także diesel 1,6 litra (105 KM) i topowy motor 2,0 TDI (150-184 KM).

 

Debiut Tiguana nowej generacji zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »