Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy SUV Porsche na horyzoncie

Meganews

Nieoficjalnie mówi się, że w gamę Porsche uzupełni trzeci SUV pozycjonowany poniżej modelu Macan.
SUV-y i crossovery są obecnie tak popularne na rynku, że dwa modele w gamie jednego producenta już nie wystarczają. Klienci oczekują większej różnorodności, dlatego Porsche zaoferuje im kolejne „wozidełko”. Najnowszy SUV pojawi się na rynku jeszcze przed końcem tej dekady, przy czym pierwszy koncept ujrzy światło dzienne już za 2-3 lata. „Baby” Porsche będzie wyróżniało się agresywną stylizacją nadwozia i opadającą ku tyłowi linią dachu.

Standardem będzie napęd na tylne koła, natomiast topowe wersje otrzymają układ AWD. Samochód prawdopodobnie będzie bazował na płycie podłogowej opracowanej dla modeli premium koncernu VAG z uwzględnieniem silników czterocylindrowych i przekładni dwusprzęgłowej. Ceny małego SUV-a będą oscylowały w granicach 50 000 euro.

To jednak nie jedyny nowy model, który dołączy do gamy Porsche. Wkrótce do sprzedaży wejdzie również „baby” Panamera, która prawdopodobnie będzie oferowana również w wersji elektrycznej.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Przedstawiamy jeden z najciekawszych modeli w klasie SUV. Outlander PHEV łączy w sobie rozwiązania techniczne, w których Mitsubishi zdobyło ogromne doświadczenie: inteligentne przeniesienie napędu 4×4, technologia EV i hybrydowe zespoły napędowe.

Komentarzy: 0 skomentuj »