Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy Ford Mustang debiutuje w filmie „Need for Speed”

Meganews

Ford Mustang jest gwiazdą dużego i małego ekranu już od blisko 50 lat, notując na swoim koncie ponad 3 200 wystąpień w filmach i programach telewizyjnych. Najnowszy Ford Mustang zadebiutuje natomiast w filmie Need for Speed, który wejdzie na ekrany kin 14 marca tego roku.
Aaron Paul, główny bohater filmu Need for Speed stworzonego na bazie popularnej serii gier komputerowych firmy Electronic Arts, poprowadzi zmodyfikowanego Forda Mustang 2014, jak również zasiądzie za kierownicą nowego Forda Mustang, który debiutuje na srebrnym ekranie.

 

– Widok i dźwięk Forda Mustang – zarówno na drodze, jak i na ekranie – inspiruje fanów motoryzacji już od blisko pięciu dekad, powiedział Jim Farley, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford Motor Company. Z kolei poczucie optymizmu i pełnej kontroli, będące zasługą dużej mocy i doskonałych osiągów Forda Mustang, to połączenie idealnie dopełniające postać graną przez Aarona Paula w filmie „Need for Speed”.

 

Debiutujący w 1964 roku Ford Mustang niemal od razu zyskał uznanie twórców filmowych. Producenci filmów o przygodach agenta Jamesa Bonda obsadzili w jednej z głównych ról filmu Goldfinger model convertible z 1965 roku. Podobnie uczynił Scott Waugh, reżyser filmu „Need for Speed”, „zatrudniając” nowego Forda Mustang w swojej produkcji.

 

– Wybrałem Forda Mustang, ponieważ to samochód, który doskonale reprezentuje amerykańską kulturę, powiedział Waugh. To nowoczesny muscle car, który osiągnął status ikony, biorąc udział w najbardziej kultowych scenach pościgów w historii kina.

 

Uporządkowanie filmografii Forda Mustang na stworzonej przez Stefana Thorarensena stronie MustangIMDB.com było bardzo skomplikowanym zadaniem, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. W serwisie należącym do założyciela i członka zarządu klubu The Icelandic Mustang Club znajduje się obecnie ponad 3 200 wpisów, a lista powiększa się z dnia na dzień.

 

W uznaniu zasług Forda Mustang dla przemysłu filmowego, globalna prezentacja modelu nowej generacji odbyła się w Hollywood, jako jednym z sześciu miast, w których 5 grudnia 2013 roku odsłonięto ten samochód. Podczas prezentacji zorganizowanej przed słynnym Teatrem Chińskim Ford Mustang przejechał po płycie wypełnionej mokrym cementem, pozostawiając ślad opon i odcisk logotypu. Tym samym nowy model zapisał się na kartach historii, podobnie jak blisko 200 postaci związanych z Hollywood, wśród których znaleźli się aktorzy bezpośrednio powiązani z sukcesem Forda Mustang.

 

Fani serii gier komputerowych już teraz mogą odbywać wirtualne jazdy nowym Fordem Mustang, którego elektroniczny model od połowy grudnia zeszłego roku można pobrać za darmo w grze Need for Speed™ Rivals firmy EA. Gracze mogą również zmodyfikować swojego Forda Mustang, wybierając spośród pięciu popularnych wersji stworzonych z wykorzystaniem internetowej aplikacji Mustang Customizer. Wśród nich znalazła się odmiana inspirowana autem należącym do Vaughn Gittin Jr., założyciela RTR i mistrza driftingu.

 

Ford Mustang 2015

Nowy Ford Mustang to najbardziej zaawansowana wersja tego modelu w historii. Elegancka stylistyka odmiany Fastback i Convertible idzie w parze z doskonałymi osiągami jednostek napędowych, wśród których znalazł się nowy, turbodoładowany silnik EcoBoost® o pojemności 2,3 litra oraz motor V8 o pojemności 5 litrów, generujący ponad 426 KM.

 

Oprócz najnowszych systemów przyłączeniowych, Ford Mustang został wyposażony w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, aplikacje przydatne na torze wyścigowym, układ „launch control” i wiele innych funkcji.

 

O filmie Need for Speed

Need for Speed wytwórni DreamWorks Pictures to ekscytujący powrót do korzeni filmów samochodowych z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, w których autentycznie przedstawiony świat stanowił doskonałe tło dla akcji rozgrywanej na ekranie. Historia oparta na micie amerykańskiej drogi wiodącej przez pustkowie skupia się wokół niemal niemożliwej do zrealizowania podróży przez kraj, która rozpoczyna się jako misja zemsty, a kończy się odkupieniem. Film Need for Speed stworzony na bazie popularnej serii gier wideo, która sprzedała się w liczbie 140 milionów sztuk na całym świecie, odzwierciedla wolność i ekscytację, jakiej doświadczają gracze, przenosząc te emocje do rzeczywistego świata i wyzwalając jednocześnie ponadczasową pasję do podróżowania za kierownicą samochodu.

 

Akcja filmu skupia się wokół losów Tobey’ego Marshalla (Aaron Paul), mechanika samochodowego, który bierze udział w nieoficjalnych wyścigach muscle carów organizowanych na torze ulicznym. Tobey, nie chcąc dopuścić do pogrążenia rodzinnego biznesu, rozpoczyna współpracę z bogatym i aroganckim Dino Brewsterem (Dominic Cooper), byłym kierowcą NASCAR. W momencie, kiedy zdaje się, że lukratywna transakcja polegająca na sprzedaży towaru pośredniczce handlowej Julii Maddon (Imogen Poots) uratuje warsztat Tobey’ego, w skutek tragicznego wyścigu Tobey zostaje wrobiony przez Dino w przestępstwo, którego nie popełnił i trafia do więzienia. W tym czasie Dino rozszerza zakres swojego działania dalej na zachód.

 

Dwa lata później Tobey wychodzi z więzienia i jest zdeterminowany, aby wyrównać rachunki – wie jednak, że jego jedyną szansą na przyłapanie Dino jest pokonanie go w nielegalnym wyścigu o wysoką stawkę, znanym jako De Leon. Aby dotrzeć na miejsce wyścigu na czas, Tobey musi wyruszyć w karkołomną i naładowaną adrenaliną podróż z jednego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na drugie, omijając patrole policyjne. Na domiar złego, Dino wyznaczył nagrodę za głowę Tobey’ego, co przysparza mu dodatkowych kłopotów. Z pomocą lojalnych przyjaciół i zaradnej Julii, Tobey walczy z przeciwnościami i udowadnia, że nawet w ekskluzywnym świecie egzotycznych supersamochodów może zwyciężyć pozornie najsłabsza jednostka.

 

Film Need for Speed wytwórni DreamWorks Pictures został wyprodukowany przez Patricka O’Briena, Johna Gatinsa i Marka Souriana, a wyreżyserował go Scott Waugh. Scenariusz napisał George Gatins. Fabuła opracowana przez George’a Gatinsa i Johna Gatinsa powstała na bazie serii gier wideo stworzonych przez firmę Electronic Arts. Film wejdzie na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych 14 marca 2014 roku.

 

źródło: MotoTarget

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »