Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowoczesne auto do jazdy miejskiej

Meganews

Co raz więcej samochodów pojawia się w miastach Polski. Powoduje to zwiększenia natężenia ruchu i tym samym większe korki. Nikogo nie trzeba przekonywać, że o ile remonty dróg są prowadzone z różna intensywnością, to rzadko drogi są poszerzane, tworzonych jest więcej pasów ruchu i budowane są obwodnice miast.

 

Stąd też kierowcy, wybierając samochód do jazdy po mieście, stoją przed niełatwym wyborem. Dzisiaj mogą zdecydować się na samochód z silnikiem diesel, samochód z silnikiem benzynowym albo na samochód z napędem hybrydowym. Dwa pierwsze rodzaje samochodów są dość dobrze znane, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że co raz popularniejsze są samochody z napędem hybrydowym. Toyota wyprodukowała dotychczas prawie 7 milionów takich aut. Jest to więc marka, która posiada duże doświadczenie w konstruowaniu najnowocześniejszych samochodów dostosowanych do potrzeb wymagających kierowców.

Wśród najnowszych modeli marki Toyota można znaleźć wersję hybrydową dobrze znanej Toyoty Yaris, a także m.in. Toyotę Auris, Auris Touring Sports, Prius, Prius Plug-in oraz Prius+ w wersji hybrydowej. Warto wiedzieć, że ceny tych aut są porównywalne do cen modeli w wersji z silnikiem diesel. Samochody z napędem hybrydowym doskonale sprawdzają się w jeździe po mieście, gdzie spalanie paliwa może wynieść nawet 3-4 l/100 km. Jeśli chodzi o możliwość wystąpienia awarii, jest ona niższa niż w samochodach konwencjonalnych. Dzieje się tak, ponieważ auta z napędem hybrydowym nie posiadają: rozrusznika, filtra cząstek stałych, turbiny, alternatora czy sprzęgła. Z kolei inne elementy, jak klocki hamulcowe, są rzadziej używane podczas jazdy, a przez to również nie psują się tak często, jak w samochodach starszej generacji.

Godnym uwagi modelem z napędem hybrydowym jest Toyota Prius. Wykorzystuje ona technologię Hybrid Synergy Drive, która pozwala na wyjątkowo niską emisję CO2, szczególnie w sytuacji częstego zatrzymywania się i hamowania, czyli takiej, jaka ma miejsce podczas jazdy po mieście. Ponadto niskie koszty paliwa – spala 3,9 l/100 km podczas jazdy po mieście i 3,7 l/100 km w trakcie jazdy poza miastem – sprawiają, że jest to także samochód dla oszczędnych kierowców.

Kupując auto, warto zwrócić uwagę na wiele kwestii, nie tylko na jego cenę. Całkowite koszty eksploatacji, komfort prowadzenia czy bezpieczeństwo jazdy są równie ważne, jeśli nie ważniejsze od niej. Dlatego też, szukając samochodu do jazdy miejskiej, warto zapoznać się z najnowszymi modelami Toyoty z silnikiem hybrydowym, dzięki którym prowadzenie samochodu po mieście stanie się prawdziwą przyjemnością.


Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »