Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mugen Shinden San – wyścigowy elektryk

Meganews

Znana wszystkim na świecie firma tuningowa przedstawia motocykl Shinden San, który wystartuje w tegorocznej edycji Tourist Trophy na Wyspie Man.


Mugen Shinden San jest motocyklem przygotowanym wyłącznie do startu w popularnym Tourist Trophy na Wyspie Man. Jednoślad, który został wyposażony w silnik elektryczny nie po raz pierwszy pojawia się w tych prestiżowych zawodach. Jednostka napędowa generuje moc 134 KM, czyli o dziesięć koni więcej niż ubiegłoroczna wersja. Mugen nie testował jeszcze faktycznej prędkości maksymalnej motocykla, ale nie chce tego zrobić wcześniej niż podczas samego wyścigu. Celem do pobicia jest 177 km/h uzyskane przez zeszłoroczną wersję. Szacuje się, że maszyna powinna rozpędzić się do 185 km/h. Aby osiągnąć cel, Mugen nie tylko pracował nad zwiększeniem mocy silnika, ale także nad odpowiednią sylwetką pojazdu i aerodynamiką. Było to konieczne, gdyż motocykl ma większą masę niż nie jeden ścigacz z silnikiem benzynowym, czyli aż 240 kilogramów. W wyścigu motocykl poprowadzi 20-krotny tryumfator Isle of Man TT John McGuiness. Drugim kierowcą jest 7-krotny zwycięzca tego wyścigu Bruce Anstey.

 

Specyfikacja Mugen Shinden San:

 

Dugość/szerokość/Wysokość:            2,125 mm/680 mm/1,130 mm

Rozstaw osi:                                            1,485 mm

Prześwit:                                                  130 mm

Wysokość siedzenia:                             840 mm

Masa własna:                                          240 kg

Przednia opona:                                     120/70/17

Tylna opona:                                           200/55/17

Ekwiwalent mocy:                                 134 KM

Moment obrotowy:                               220 Nm

Bateria:                                                    Litowo-Jonowa

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »