Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mugen Shinden San – wyścigowy elektryk

Meganews

Znana wszystkim na świecie firma tuningowa przedstawia motocykl Shinden San, który wystartuje w tegorocznej edycji Tourist Trophy na Wyspie Man.


Mugen Shinden San jest motocyklem przygotowanym wyłącznie do startu w popularnym Tourist Trophy na Wyspie Man. Jednoślad, który został wyposażony w silnik elektryczny nie po raz pierwszy pojawia się w tych prestiżowych zawodach. Jednostka napędowa generuje moc 134 KM, czyli o dziesięć koni więcej niż ubiegłoroczna wersja. Mugen nie testował jeszcze faktycznej prędkości maksymalnej motocykla, ale nie chce tego zrobić wcześniej niż podczas samego wyścigu. Celem do pobicia jest 177 km/h uzyskane przez zeszłoroczną wersję. Szacuje się, że maszyna powinna rozpędzić się do 185 km/h. Aby osiągnąć cel, Mugen nie tylko pracował nad zwiększeniem mocy silnika, ale także nad odpowiednią sylwetką pojazdu i aerodynamiką. Było to konieczne, gdyż motocykl ma większą masę niż nie jeden ścigacz z silnikiem benzynowym, czyli aż 240 kilogramów. W wyścigu motocykl poprowadzi 20-krotny tryumfator Isle of Man TT John McGuiness. Drugim kierowcą jest 7-krotny zwycięzca tego wyścigu Bruce Anstey.

 

Specyfikacja Mugen Shinden San:

 

Dugość/szerokość/Wysokość:            2,125 mm/680 mm/1,130 mm

Rozstaw osi:                                            1,485 mm

Prześwit:                                                  130 mm

Wysokość siedzenia:                             840 mm

Masa własna:                                          240 kg

Przednia opona:                                     120/70/17

Tylna opona:                                           200/55/17

Ekwiwalent mocy:                                 134 KM

Moment obrotowy:                               220 Nm

Bateria:                                                    Litowo-Jonowa

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »