Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Miata 25th Anniversary Edition – debiut w Nowym Jorku

Meganews

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Mazda prezentuje jubileuszową wersję modelu MX-5, który pojawił się na rynku 25 lat temu i stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów.
Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5 wzorowana jest na obecnej odsłonie modelu ze składanym twardym dachem. Specjalna edycja została wyposażona w amortyzatory marki Bilstein i wyróżnia się czerwonym lakierem Soul Red, kontrastującym z dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi pomalowanymi na czarno. Wnętrze samochodu kusi skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w kolorze złamanej bieli oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

 

Na przestrzeni trzech generacji wyprodukowano już ponad 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5, która pozostaje międzynarodową rekordzistką pod względem wielkości sprzedaży dwuosobowych samochodów sportowych.

 

Poza jubileuszowym modelem, Mazda pokaże w USA także innowacyjne podwozie SKYACTIV przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji. Zostanie ono zaprezentowane w nowym układzie z silnikiem umieszczonym za przednią osią i napędem na tylne koła. Innym udoskonaleniem, jakie Mazda planuje wprowadzić w stosunku do bieżącej wersji, jest redukcja całkowitej masy o ponad 100 kg przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »