Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Miata 25th Anniversary Edition – debiut w Nowym Jorku

Meganews

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Mazda prezentuje jubileuszową wersję modelu MX-5, który pojawił się na rynku 25 lat temu i stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów.
Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5 wzorowana jest na obecnej odsłonie modelu ze składanym twardym dachem. Specjalna edycja została wyposażona w amortyzatory marki Bilstein i wyróżnia się czerwonym lakierem Soul Red, kontrastującym z dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi pomalowanymi na czarno. Wnętrze samochodu kusi skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w kolorze złamanej bieli oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

 

Na przestrzeni trzech generacji wyprodukowano już ponad 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5, która pozostaje międzynarodową rekordzistką pod względem wielkości sprzedaży dwuosobowych samochodów sportowych.

 

Poza jubileuszowym modelem, Mazda pokaże w USA także innowacyjne podwozie SKYACTIV przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji. Zostanie ono zaprezentowane w nowym układzie z silnikiem umieszczonym za przednią osią i napędem na tylne koła. Innym udoskonaleniem, jakie Mazda planuje wprowadzić w stosunku do bieżącej wersji, jest redukcja całkowitej masy o ponad 100 kg przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: