Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes CLA Shooting Brake również w wersji AMG

Meganews

Pod koniec zeszłego roku Mercedes rozpoczął testy zamaskowanych egzemplarzy modelu CLA Shooting Brake, który ma oferować większy bagażnik i przede wszystkim więcej miejsca nad głowami pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.


Pierwsze zdjęcia wykonane przez moto-paparazzi sugerowały, że producent planuje wprowadzić na rynek jedynie standardowe odmiany, które zaspokoją podstawowe potrzeby transportowe rodziny 2+1. Teraz wiadomo już, że w gamie znajdzie się też odmiana przeznaczona dla kierowców, który po odwiezieniu dziecka do szkoły lubią trochę poszaleć…

 

Tak, jak w przypadku zwykłego CLA, pod maskę CLA Shooting Brake trafi trafił najmocniejszy na świecie seryjny silnik 4-cylindrowy z turbodoładowaniem. Jednostka o pojemności 2 litrów generuje moc 360 KM oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co przełoży się na doskonałe osiągi: przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 4,6 sekundy. Standardem będzie też 7-stopniowa skrzynia automatyczna oraz napęd na cztery koła.

 

Oprócz mocarnego silnika auto otrzyma typowe dla AMG elementy wykończeniowe nadwozia w postaci agresywnych nakładek, spoilerów i dyfuzorów.

 

Mercedes CLA Shooting Brake zadebiutuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »