Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes C350e: dwója z testu łosia

Meganews

Eksperci ze szwedzkiego instytutu Teknikens Varld obnażyli niedoskonałości w zestrojeniu zawieszenia w kolejnym modelu – tym razem padło na nowego Mercedesa C350e.


W jednym z poprzednich testów, którego rezultaty zszokowały branżę motoryzacyjną, niezależni specjaliści ze Szwecji wykazali, że w pełni obciążony Jeep Grand Cherokee (2012) zachowuje się bardzo niestabilnie podczas nagłej zmiany toru jazdy, a w niektórych przypadkach może się nawet przewrócić.

W przypadku najnowszego Mercedesa C350e wyniki testów nie były aż tak niepokojące, jednak eksperci z Teknikens Varld zaznaczają, że w porównaniu z konkurencją niemiecki model osiągnął niezadowalający rezultat.

W pierwszej próbie przeprowadzonej przy prędkości 72 km/h auto wykazuje wyraźną nadsterowność – podobnie jest podczas jazdy z prędkością 67 i 66 km/h. Dopiero obniżenie prędkości do 64 km/h pozwala na zaliczenie tej próby. Dla porównania, Citroen DS5 z łatwością „omija łosia” przy 74 km/h.

 

W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym do mediów przez szwedzki oddział Mercedesa czytamy, że w wewnętrznych testach przeprowadzonych przez firmę model C350e zachowuje stabilność nawet przy 75 km/h, a powodem niepowodzenia w próbie instytutu Teknikens Varld jest zbyt niskie ciśnienie w ogumieniu testowanego modelu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Zakup samochodu to ważna inwestycja, wymagająca namysłu. Przyszli właściciele nowych czterech kółek niejednokrotnie stają w takich momentach przed wielkimi dylematami, które nie sprowadzają się tylko do wyboru marki i segmentu. Popularne marki takie jak Toyota, Skoda, Opel czy Kia oferują na pozór podobne modele w poszczególnych segmentach, ale różnice między nimi są większe niż się […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Specjalny olej silnikowy na zimę? Czy to aby na pewno nie jest żart w stylu: „Zimowe powietrze do opon”? Absolutnie nie! Choć zdecydowana większość olejów silnikowych może być stosowana przez cały rok, to jednak przed zimą warto sprawdzić, jaki olej mamy w silniku swojego samochodu. Wbrew pozorom ma to spore znaczenie dla ogólnej trwałości auta.

Komentarzy: 0 skomentuj »