Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes-Benz SL 400 – bazowe biturbo

Meganews

Mercedes wprowadził do oferty nową bazową odmianę modelu SL.


Niemiecka firma wycofała z produkcji wersję SL 350 z wolnossącym silnikiem V6 o pojemności 3,5 litra, zastępując ją odmianą SL 400, pod maską której pracuje jednostka V6 z systemem biturbo. Jej pojemność, w przeciwieństwie do oznaczenia, wynosi 3 litry – stosując nazwę SL 400 producent chciał podkreślić fakt, iż nowy model jest mocniejszy od poprzednika.

 

Silnik V6 biturbo generuje o 27 KM i 110 Nm więcej, niż jednostka używana w modelu SL 350 – łącznie 333 KM i 480 Nm momentu obrotowego, dostępnego w zakresie od 1600 do 4000 obr./min. Wyższa sprawność motoru przekłada się na lepsze osiągi. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,2 sekundy, czyli o 0,7 sekundy krócej, niż w przypadku poprzednika. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

 

Nowa jednostka, współpracująca z 7-biegową przekładnią automatyczną, spełnia wyśrubowane normy emisji Euro 6, zadowalając się średnio 7,3 litra paliwa na 100 kilometrów.

 

Ceny Mercedesa SL 400 rozpoczynają się w Niemczech od ponad 97 000 euro.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »