Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes-Benz SL 400 – bazowe biturbo

Meganews

Mercedes wprowadził do oferty nową bazową odmianę modelu SL.


Niemiecka firma wycofała z produkcji wersję SL 350 z wolnossącym silnikiem V6 o pojemności 3,5 litra, zastępując ją odmianą SL 400, pod maską której pracuje jednostka V6 z systemem biturbo. Jej pojemność, w przeciwieństwie do oznaczenia, wynosi 3 litry – stosując nazwę SL 400 producent chciał podkreślić fakt, iż nowy model jest mocniejszy od poprzednika.

 

Silnik V6 biturbo generuje o 27 KM i 110 Nm więcej, niż jednostka używana w modelu SL 350 – łącznie 333 KM i 480 Nm momentu obrotowego, dostępnego w zakresie od 1600 do 4000 obr./min. Wyższa sprawność motoru przekłada się na lepsze osiągi. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,2 sekundy, czyli o 0,7 sekundy krócej, niż w przypadku poprzednika. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

 

Nowa jednostka, współpracująca z 7-biegową przekładnią automatyczną, spełnia wyśrubowane normy emisji Euro 6, zadowalając się średnio 7,3 litra paliwa na 100 kilometrów.

 

Ceny Mercedesa SL 400 rozpoczynają się w Niemczech od ponad 97 000 euro.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »