Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes-Benz SL 400 – bazowe biturbo

Meganews

Mercedes wprowadził do oferty nową bazową odmianę modelu SL.


Niemiecka firma wycofała z produkcji wersję SL 350 z wolnossącym silnikiem V6 o pojemności 3,5 litra, zastępując ją odmianą SL 400, pod maską której pracuje jednostka V6 z systemem biturbo. Jej pojemność, w przeciwieństwie do oznaczenia, wynosi 3 litry – stosując nazwę SL 400 producent chciał podkreślić fakt, iż nowy model jest mocniejszy od poprzednika.

 

Silnik V6 biturbo generuje o 27 KM i 110 Nm więcej, niż jednostka używana w modelu SL 350 – łącznie 333 KM i 480 Nm momentu obrotowego, dostępnego w zakresie od 1600 do 4000 obr./min. Wyższa sprawność motoru przekłada się na lepsze osiągi. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,2 sekundy, czyli o 0,7 sekundy krócej, niż w przypadku poprzednika. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

 

Nowa jednostka, współpracująca z 7-biegową przekładnią automatyczną, spełnia wyśrubowane normy emisji Euro 6, zadowalając się średnio 7,3 litra paliwa na 100 kilometrów.

 

Ceny Mercedesa SL 400 rozpoczynają się w Niemczech od ponad 97 000 euro.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »