Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes AMG GT – zapowiedź

Meganews

Jesienią tego roku Mercedes pokaże całkowicie nowy samochód o sportowych osiągach, który ma wypełnić lukę po wycofanym z produkcji modelu SLS AMG.


„Nowy model podkreśla nasze wysokie aspiracje, jeśli chodzi o osiągi, zwinność i dynamikę jazdy”, mówi Tobias Moers, szef Mercedes-AMG GmbH. „Po globalnym sukcesie SLS-a AMG budujemy drugi samochód, za który w pełni odpowiadają inżynierowie Mercedes-AMG. Pierwsze spojrzenie na design jego wnętrza zdradza, co czeka naszych klientów jesienią. GT to sportowy wóz w najczystszej formie”.

 

Na razie firma opublikowała dwa zdjęcia wnętrza nowego Mercedesa-AMG GT. Wizytówką kokpitu jest tzw. „stylizacja lotnicza”, której przykładem jest szeroka deska rozdzielcza wyglądająca, jak masywne skrzydło samolotu. Efekt ten jest potęgowany przez cztery centralne i dwa boczne otwory wentylacyjne. Dominująca konsola środkowa reprezentuje równie dynamiczny charakter. Jej kształt przywodzi na myśl wlot powietrza typu NACA, materiały wykończeniowe nawiązują do tych stosowanych w świecie motorsportu, a układ instrumentów na konsoli AMG DRIVE UNIT przypomina układ cylindrów w jednostce V8.

 

Właśnie taki silnik prawdopodobnie znajdzie się pod maską tego modelu. Będzie miał 4 litry pojemności i około 520 KM. W gamie pojawi się również słabszy wariant produkujący 480 KM oraz ekstremalna wersja Black Series rozwijająca blisko 600 KM.

 

Mercedes-AMG GT zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wrześniowego salonu w Paryżu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »