Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mazda RX-7 z silnikiem o mocy 455 KM

Meganews

Mazda RX-7 nowej generacji zadebiutuje w 2017 roku, a pod maską znajdzie się silnik Wankla o mocy ponad 450 KM.


Z nieoficjalnych informacji opublikowanych w zeszłym miesiącu wynikało, że do napędu nowego sportowego modelu Mazdy posłuży wolnossąca jednostka produkująca przeszło 300 KM.

 

Teraz wiadomo już, że japońscy konstruktorzy zastosują turbosprężarkę, która przyczyni się do wzrostu wydajności i osiągów. Dodatkowym atutem będzie znana z obecnych modeli Mazdy technologia SKYACTIV obejmująca nie tylko silnik, ale skrzynię biegów, nadwozie i podwozie. Mazda RX-7 nowej generacji będzie więc lżejsza od poprzednika, bardziej niezawodna i przede wszystkim bardzo bezpieczna.

 

Nowy model ma być następcą popularnej RX-8, jednak w jego nazwie pojawi się skrót RX-7 nawiązujący do tylnonapędowych modeli Mazdy produkowanych w latach 1978 – 2002.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »