Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mazda RX-7 z silnikiem o mocy 455 KM

Meganews

Mazda RX-7 nowej generacji zadebiutuje w 2017 roku, a pod maską znajdzie się silnik Wankla o mocy ponad 450 KM.


Z nieoficjalnych informacji opublikowanych w zeszłym miesiącu wynikało, że do napędu nowego sportowego modelu Mazdy posłuży wolnossąca jednostka produkująca przeszło 300 KM.

 

Teraz wiadomo już, że japońscy konstruktorzy zastosują turbosprężarkę, która przyczyni się do wzrostu wydajności i osiągów. Dodatkowym atutem będzie znana z obecnych modeli Mazdy technologia SKYACTIV obejmująca nie tylko silnik, ale skrzynię biegów, nadwozie i podwozie. Mazda RX-7 nowej generacji będzie więc lżejsza od poprzednika, bardziej niezawodna i przede wszystkim bardzo bezpieczna.

 

Nowy model ma być następcą popularnej RX-8, jednak w jego nazwie pojawi się skrót RX-7 nawiązujący do tylnonapędowych modeli Mazdy produkowanych w latach 1978 – 2002.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »