Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lokalizator pojazdów – 4 praktyczne zastosowania

Meganews

Nierzadko można przeczytać o tym, że lokalizator pojazdu to świetne i przydatne urządzenie. Często jednak nie wiemy, jak konkretnie wykorzystać ten sprzęt. Przecież nie jest to nawigacja, a po nią sięgamy najczęściej. Dlatego właśnie postanowiliśmy przedstawić 4 praktyczne zastosowania lokalizatora pojazdów. Zapraszamy!

 

Ochrona przed kradzieżą samochodu

To pierwsza rzecz, która kojarzy się ze sprzętem lokalizującym. Trzeba jednak zauważyć, że nie jest to ochrona takiego samego typu jak alarm. Chodzi raczej o możliwość szybkiego określenia położenia naszego auta.

Przykładem takiego urządzenia jest lokalizator S-55L AlfaTrack z systemem szybkiej instalacji w samochodzie za nieco ponad 600 złotych. Sprzęt ten podłączony jest do akumulatora, więc ma w zasadzie nieograniczony czas pracy. A położenie pojazdu możemy sprawdzić w dowolnej chwili – wystarczy dostęp do smartfona lub tabletu.

Dokładność pomiaru wynosi do dwóch metrów. Lokalizacja pojazdu prezentowana jest w wybranym przez użytkownika systemie map (np. Google Maps, OpenStreetsMap i wiele innych). Częstotliwość aktualizowania położenia wynosi 15 sekund.

Ochrona młodego kierowcy

Rodzice bardzo często niepokoją się o niemal dorosłe już dzieci – zwłaszcza jeśli te mają już prawo jazdy. Jak dyskretnie sprawować kontrolę, kiedy nie do końca ufamy umiejętnościom pociechy, ale nie chcemy tego okazywać? Z pomocą w takiej sytuacji przyjdzie nam właśnie lokalizator pojazdów.

W takim celu warto wybrać lokalizator GPS Meitrack MT90 Glonass – śledzący na żywo za niecałe 700 złotych. W tym modelu komendy wydaje się za pomocą SMS. Nie ma potrzeby opłacania abonamentu – z urządzenia korzystamy wtedy, kiedy potrzebujemy. Dokładność pomiaru dzięki wsparciu systemu Glonass wynosi do 2 metrów.

Lokalizator pojazdu pomoże nam w sprawdzaniu, jak radzi sobie początkujący kierowca. Wykryjemy też, czy nasze dziecko jeździ tam, gdzie deklaruje, a nie w zupełnie inne miejsca. Historia przyjazdów ujawni też ewentualne przekroczenia prędkości lub inne nieprawidłowości. Ta wiedza pozwoli nam na subtelne zwrócenie uwagi na technikę jazdy lub poszanowanie dla przepisów drogowych.

Wykrycie zdrady

Kolejne praktycznie wykorzystanie lokalizatorów pojazdów to ewentualne wykrycie zdrady w związku. Sprawdzenie, gdzie dokładnie jeździ partner lub partnerka, kiedy deklaruje, że jest u znajomych, zakupach lub innych miejscach, pozwoli zweryfikować, czy mówi prawdę. W przeciwnym razie odkryjemy z kim tak naprawdę się spotyka lub nawet przyłapiemy ją / jego z kochanką lub kochankiem.

Do takiego zadania warto wykorzystać bezabonamentowy lokalizator GPS FIX-2 za 290 złotych. Urządzenie to może pracować przez 12 godzin, chociaż jest możliwość podłączenia go do zasilania 12V. Sterowanie sprzętem jest bardzo proste i odbywa się za pośrednictwem wiadomości SMS. Najważniejsze jest to, że cały raport dostępny będzie w wygodnej formie na udostępnionej stronie www.

Kontrola floty służbowej

Innym zastosowaniem lokalizatorów pojazdów jest to biznesowe. Dzięki tym urządzeniom możemy mieć oko firmową flotę. Oczywiście, jeśli jest ona bardzo rozbudowana, to warto zaopatrzyć firmę w bardziej zaawansowane rozwiązanie. Do 10-20 samochodów wystarczy ogólnie dostępny sprzęt. Choć warto podkreślić, że jest on już z wyższej półki.

GPS AlfaTRACK S-320 z lokalizatorem GL-300 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Nie tylko czas działania w zmiennym trybie pracy jest imponujący. Warto zwrócić uwagę jeszcze na to, że dzięki specjalnej aplikacji cały czas można mieć dostęp do historii przejazdów oraz aktualnego położenia auta.

W ten sposób można sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się nasz pracownik oraz w jaki sposób wykorzystywał on powierzony samochód. Wykryjemy nie tylko załatwianie prywatnych spraw w czasie pracy, ale również przykładowo to, ile czasu podwładny spędza u klienta. Można to porównać z czasem przejazdu lub tym, jak długo pracownik był w innych punktach. Takie obserwacje mogą być bardzo przydatne biznesowo – być może lepiej region podzielić nieco inaczej na pracowników, tak by spędzali oni w drodze jak najmniej czasu, a mieli go dla klientów lub kontrahentów?

Praktyczne zastosowanie lokalizatora pojazdów – podsumowanie

Czas na podsumowanie naszego artykułu. Wiemy już, że lokalizacja pojazdów ma swoje praktyczne zastosowanie zarówno prywatnie, jak i służbowo. A warto dodać, że raporty generowane przez urządzenie mogą nam pomóc jeszcze w innych kwestiach: wyborze optymalnych tras czy bardziej ergonomicznej jeździe.

Więcej o samych lokalizatorach GPS można przeczytać na stronie sklepu detektywistycznego: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html. Z tego źródła zaczerpnęliśmy też informacje o specyfikacji urządzeń oraz ich cenach.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »