Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Kierowca Audi Lucas di Grassi zdobywa punkty w sobotnim i w niedzielnym wyścigu Formuły E w Berlinie

Meganews

Kierowca Audi Lucas di Grassi zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wywalczył dla czterech pierścieni punkty i zachowuje szanse na zamknięcie sezonu na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców. W sobotni wieczór Brazylijczyk za kierownicą Audi e-tron FE06 zakończył zmagania na miejscu ósmym i zdobył cztery punkty, a w niedzielę startując z pozycji dwunastej, przebił się na szóstą na mecie.

  • W niedzielę Brazylijczyk startując z miejsca dwunastego, wyścig ukończył na szóstym
  • René Rast w niedzielę w najlepszej dziesiątce kwalifikacji
  • Robin Frijns z zespołu klienckiego Audi Envision Virgin Racing drugi w wyścigu sobotnim

Przed dwoma ostatnimi wyścigami sezonu, które zaplanowano na 12 i 13 sierpnia, kierowca teamu Audi Sport ABT Schaeffler remisuje na punkty z Maxem Guentherem z BMW – obaj zajmują trzecie miejsce w tabeli. Oznacza to, że celem Lucasa di Grassi w dwóch ostatnich wyścigach sezonu w nadchodzącą środę i czwartek w Berlinie, jest zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji kierowców.

Po zakończeniu niedzielnej rundy wyścigów było już jasne, kto w tym sezonie zdobędzie tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców i w klasyfikacji zespołowej. „Chciałbym przede wszystkim pogratulować Antonio Felixowi da Costa i teamowi DS Techeetah za wygranie obu tytułów” – powiedział po zakończeniu rywalizacji szef zespołu Audi Sport ABT Schaeffler Allan McNish. „W niedzielnych kwalifikacjach maksymalnie wykorzystaliśmy cały nasz pakiet możliwości. Lucas był tylko o jedną dziesiątą sekundy gorszy od zwycięzcy w trudnej, pierwszej grupie. René Rast zaliczył świetne okrążenie, i po raz pierwszy w swej karierze w Formule E, kwalifikacje zakończył w pierwszej dziesiątce. Niestety, po świetnym początku wyścigu głównego, pod jego koniec został zepchnięty do peletonu goniącego zwycięzcę. Lucas natomiast ponownie pokazał swojego ducha walki. Ale kiedy dobił do szóstego miejsca, pięciu najlepszych kierowców było już poza jego zasięgiem”.

W sobotę, Robin Frijns z zespołu klienckiego Audi Envision Virgin Racing udowodnił, jak mocne jest Audi e-tron FE06 w bardzo upalnych warunkach pogodowych. Fabryczny kierowca Audi z serii wyścigowej DTM, po spektakularnym finiszu stracił do zwycięzcy tylko 128 tysięcznych sekundy – linię mety minął jako drugi. Po Samie Birdzie w środę i po Lucasie di Grassi w czwartek, było to trzecie z rzędu podium dla Audi e-tron FE06 w Berlinie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: