Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jeep Renegade – powiew świeżości

Meganews

Po niezliczonych odmianach Wranglera i kolejnych liftingach topowego Grand Cherokee, firma Jeep podjęła słuszną decyzję, aby wprowadzić na rynek zupełnie nowy model, który został pokazany podczas targów w Genewie.


Jeep Renegade to samochód z międzynarodowym rodowodem – został zaprojektowany w Ameryce i będzie produkowany we Włoszech z przeznaczeniem do sprzedaży w ponad 100 krajach świata.

Pierwszy mały SUV marki Jeep emanuje stylistyczną oryginalnością, w której mieści się także widoczny potencjał off-roadowy. W jego wyposażeniu znalazło się 70 elementów i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Ponadto, producent udostępnił nabywcom dziewięciostopniową przekładnię automatyczną, dwa systemy napędu 4×4, odłączany napęd osi tylnej oraz panel wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym.

 

 

Prawdziwą sensacją w przypadku marki Jeep jest fakt, iż Renegade 2015 oferuje aż 16 różnych kombinacji silników i przeniesienia napędu. Dostępne są cztery silniki benzynowe MultiAir i dwa silniki wysokoprężne MultiJet II; do tego dochodzi wspomniana dziewięciostopniowa skrzynia automatyczna, sześciostopniowa przekładnia automatyczna z podwójnym suchym sprzęgłem oraz skrzynia manualna w odmianie pięcio- i sześciobiegowej.

Ceny tego modelu nie zostały jeszcze ogłoszone.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »