Nasz profil na Facebook.com - polub nas

iVolvo, czyli szwedzki iPad

Meganews

Volvo rozpoczęło współpracę z firmą Apple. System sterujący funkcjami nowego XC90 będzie wykorzystywał system Apple CarPlay, a w desce rozdzielczej znajdzie się ekran dotykowy przypominający iPada.


Z każdym rokiem samochody zaczynają oferować coraz więcej funkcji, które dotąd były dostępne jedynie w smartfonach i tabletach. Największym wyzwaniem jest to, aby sterowanie autem było proste i intuicyjne. Rozwiązaniem ma być system, który opracują wspólnie Volvo i Apple.

 

Apple CarPlay sprawi, że samochód będzie spełniał rolę iPada, iPhone’a i iPoda, więc użytkownicy będą mogli korzystać z takich funkcji, jak telefonowanie, wysyłanie i odczytywanie smsów, odtwarzanie muzyki czy nawigacja. Wszystkie funkcje będą dostępne za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego. Interfejs obsługiwany za pomocą przycisków umieszczonych w kierownicy będzie także reagował na polecenia głosowe. Niewykluczone, że w przyszłości do projektu dołączą inne firmy, jak np. Spotify – platforma streamingu muzyki.

 

Pierwszym modelem z Apple CarPlay na pokładzie będzie nowy XC90, który zostanie zaprezentowany pod koniec bieżącego roku.

 

Na targach motoryzacyjnych w Genewie podobne rozwiązania wykorzystujące system Apple CarPlay pokazano też w pawilonach Mercedes-Benz i Ferrari. W prezentacji systemu zorganizowanej na stoisku włoskiej marki uczestniczył Greg Joswiak, wiceprezes Apple, odpowiedzialny za iPhone’a oraz marketing produktów z systemem iOS. VP Apple’a odwiedził również stanowisko Volvo.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: