Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Golf R w wersji kombi?

Meganews

Volkswagen Golf R Variant już jeździ po ulicach. Nie są to jednak egzemplarze seryjne, ale wersje testowe.


Volkswagen sprawdza usportowionego Golfa kombi w rzeczywistych warunkach eksploatacji, co wcale nie oznacza, że auto wejdzie do produkcji. O tym jak zwykle zadecydują kwestie finansowe. Jeśli zarząd niemieckiej firmy da temu projektowi „zielone światło” uznając, że nabywcy aut tego typu potrzebują dużej przestrzeni bagażowej, to możemy się spodziewać, że Golf R Variant zostanie oficjalnie pokazany podczas tegorocznego salonu w Paryżu.

 

Jak widać na zdjęciach Golf R Variant jest wyposażony w charakterystyczne zderzaki, aerodynamicznie wyprofilowane progi, 19-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, reflektory bi-ksenonowe z diodowymi światłami dziennymi i układ wydechowy z dwiema chromowanymi końcówkami.

 

Pracujący pod maską silnik benzynowy z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem generuje 300 KM mocy, które przenosi na drogę przez stały napęd na wszystkie koła. W tym przypadku jest to najnowsza wersja systemu 4MOTION ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.

 

Sportowe kombi Volkswagena powinno przyspieszać do „setki” w około 5 sekund i rozpędzać się maksymalnie do 250 km/h.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »