Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Golf R w wersji kombi?

Meganews

Volkswagen Golf R Variant już jeździ po ulicach. Nie są to jednak egzemplarze seryjne, ale wersje testowe.


Volkswagen sprawdza usportowionego Golfa kombi w rzeczywistych warunkach eksploatacji, co wcale nie oznacza, że auto wejdzie do produkcji. O tym jak zwykle zadecydują kwestie finansowe. Jeśli zarząd niemieckiej firmy da temu projektowi „zielone światło” uznając, że nabywcy aut tego typu potrzebują dużej przestrzeni bagażowej, to możemy się spodziewać, że Golf R Variant zostanie oficjalnie pokazany podczas tegorocznego salonu w Paryżu.

 

Jak widać na zdjęciach Golf R Variant jest wyposażony w charakterystyczne zderzaki, aerodynamicznie wyprofilowane progi, 19-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, reflektory bi-ksenonowe z diodowymi światłami dziennymi i układ wydechowy z dwiema chromowanymi końcówkami.

 

Pracujący pod maską silnik benzynowy z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem generuje 300 KM mocy, które przenosi na drogę przez stały napęd na wszystkie koła. W tym przypadku jest to najnowsza wersja systemu 4MOTION ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.

 

Sportowe kombi Volkswagena powinno przyspieszać do „setki” w około 5 sekund i rozpędzać się maksymalnie do 250 km/h.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »