Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Golf R w wersji kombi?

Meganews

Volkswagen Golf R Variant już jeździ po ulicach. Nie są to jednak egzemplarze seryjne, ale wersje testowe.


Volkswagen sprawdza usportowionego Golfa kombi w rzeczywistych warunkach eksploatacji, co wcale nie oznacza, że auto wejdzie do produkcji. O tym jak zwykle zadecydują kwestie finansowe. Jeśli zarząd niemieckiej firmy da temu projektowi „zielone światło” uznając, że nabywcy aut tego typu potrzebują dużej przestrzeni bagażowej, to możemy się spodziewać, że Golf R Variant zostanie oficjalnie pokazany podczas tegorocznego salonu w Paryżu.

 

Jak widać na zdjęciach Golf R Variant jest wyposażony w charakterystyczne zderzaki, aerodynamicznie wyprofilowane progi, 19-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, reflektory bi-ksenonowe z diodowymi światłami dziennymi i układ wydechowy z dwiema chromowanymi końcówkami.

 

Pracujący pod maską silnik benzynowy z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem generuje 300 KM mocy, które przenosi na drogę przez stały napęd na wszystkie koła. W tym przypadku jest to najnowsza wersja systemu 4MOTION ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.

 

Sportowe kombi Volkswagena powinno przyspieszać do „setki” w około 5 sekund i rozpędzać się maksymalnie do 250 km/h.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »