Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Golf R w wersji kombi?

Meganews

Volkswagen Golf R Variant już jeździ po ulicach. Nie są to jednak egzemplarze seryjne, ale wersje testowe.


Volkswagen sprawdza usportowionego Golfa kombi w rzeczywistych warunkach eksploatacji, co wcale nie oznacza, że auto wejdzie do produkcji. O tym jak zwykle zadecydują kwestie finansowe. Jeśli zarząd niemieckiej firmy da temu projektowi „zielone światło” uznając, że nabywcy aut tego typu potrzebują dużej przestrzeni bagażowej, to możemy się spodziewać, że Golf R Variant zostanie oficjalnie pokazany podczas tegorocznego salonu w Paryżu.

 

Jak widać na zdjęciach Golf R Variant jest wyposażony w charakterystyczne zderzaki, aerodynamicznie wyprofilowane progi, 19-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, reflektory bi-ksenonowe z diodowymi światłami dziennymi i układ wydechowy z dwiema chromowanymi końcówkami.

 

Pracujący pod maską silnik benzynowy z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem generuje 300 KM mocy, które przenosi na drogę przez stały napęd na wszystkie koła. W tym przypadku jest to najnowsza wersja systemu 4MOTION ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.

 

Sportowe kombi Volkswagena powinno przyspieszać do „setki” w około 5 sekund i rozpędzać się maksymalnie do 250 km/h.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »