Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Golf R 400 – więcej mocy w wersji seryjnej!

Meganews

Silniki umieszczone pod maskami samochodów koncepcyjnych mają z reguły więcej mocy, niż ich seryjne odpowiedniki. W przypadku Golfa R 400 ma być odwrotnie.


Koncern zaprezentował Golfa R 400 podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Pekinie. Samochód opracowany przez Volkswagen R GmbH, czyli firmę specjalizującą się w tworzeniu samochodów sportowych marki Volkswagen, otrzymał silnik 2.0 TSI o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm.

 

Wiadomo już, że ta ekstremalna odmiana Golfa wejdzie do produkcji seryjnej, przy czym ma dysponować jeszcze wyższą mocą, co ujawnił Heinz-Jakob Neusser, szef działu badań i rozwoju VW.

 

Trudno wyobrazić sobie osiągi, jaki będzie oferował seryjny Golf R 400. W przypadku konceptu przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 280 km/h…

 

Moc będzie oczywiście przenoszona na wszystkie koła za pośrednictwem stałego napędu 4MOTION. Samochód otrzyma też 6-biegową przekładnię dwusprzęgłową DSG z możliwością obsługi dźwignią zmiany biegów lub przyciskami na kierownicy.

 

Golf R 400 ma też wyróżniać się poszerzonymi nadkolami i zmienionymi zderzakami. Wewnątrz znajdą się z kolei fotele kubełkowe pokryte Alcantarą i skórą Carbon.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: