Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Golf R 400 – więcej mocy w wersji seryjnej!

Meganews

Silniki umieszczone pod maskami samochodów koncepcyjnych mają z reguły więcej mocy, niż ich seryjne odpowiedniki. W przypadku Golfa R 400 ma być odwrotnie.


Koncern zaprezentował Golfa R 400 podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Pekinie. Samochód opracowany przez Volkswagen R GmbH, czyli firmę specjalizującą się w tworzeniu samochodów sportowych marki Volkswagen, otrzymał silnik 2.0 TSI o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm.

 

Wiadomo już, że ta ekstremalna odmiana Golfa wejdzie do produkcji seryjnej, przy czym ma dysponować jeszcze wyższą mocą, co ujawnił Heinz-Jakob Neusser, szef działu badań i rozwoju VW.

 

Trudno wyobrazić sobie osiągi, jaki będzie oferował seryjny Golf R 400. W przypadku konceptu przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 280 km/h…

 

Moc będzie oczywiście przenoszona na wszystkie koła za pośrednictwem stałego napędu 4MOTION. Samochód otrzyma też 6-biegową przekładnię dwusprzęgłową DSG z możliwością obsługi dźwignią zmiany biegów lub przyciskami na kierownicy.

 

Golf R 400 ma też wyróżniać się poszerzonymi nadkolami i zmienionymi zderzakami. Wewnątrz znajdą się z kolei fotele kubełkowe pokryte Alcantarą i skórą Carbon.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »