Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Fiat Panda Cross – mini SUV

Meganews

Panda Cross to prawdziwy uterenowiony maluch – auto sprawdzi się wszędzie tam, gdzie inne miejskie modele nawet nie próbują wjechać.

 


Niewielka Panda potwierdza swą wydajność terenową nie tylko „bojowym” wyglądem i powiększonym prześwitem. Auto zostało wyposażone w układ napędowy 4×4 „Torque-on-Demand” z dwoma mechanizmami różnicowymi oraz elektronicznie sterowanym sprzęgłem. Jest to system napędu na cztery koła pozostający pod kontrolą modułu elektronicznego, który na podstawie analizy sygnałów docierających z samochodu kieruje rozdziałem mocy na oś przednią i tylną, odpowiednio do warunków przyczepności podłoża.

Panda Cross posiada też system elektronicznej stabilizacji jazdy ESC wraz z funkcją ELD, czyli elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego, która wspomaga ruszanie i jazdę na podłożu o niskiej przyczepności.

Ponadto, model ten oferuje selektor jazdy, który pozwala wybierać jeden z trzech trybów pracy: Auto, Off-road i Hill Descent Control. Na uwagę zasługują również kąty charakterystyczne dla samochodów terenowych: kąt najazdu 24°, zejścia 34° i rampowy 21°.

W gamie jednostek napędowych znajdzie się turbodiesel 1.3 Multijet i silnik benzynowy 0.9 TwinAir Turbo (dpowiednio 80 i 90 KM). W wersji z silnikiem TwinAir Turbo oferowana jest sześciostopniowa skrzynia o skróconym przełożeniu pierwszego biegu.

Wyposażenie standardowe nowej Pandy Cross obejmuje m.in. klimatyzację automatyczną, radioodtwarzacz CD/MP3 z systemem Blue&Me i sterowaniem przyciskami na kierownicy, 15-calowe felgi z lekkiego stopu, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, skórzane obszycie kierownicy i gałki dźwigni biegów.

Samochód będzie dostępny w sprzedaży od września tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Kupując akcesoria samochodowe musimy wziąć pod uwagę, że wpływają one nie tylko na naszą wygodę, ale również bezpieczeństwo. Inwestycja w produkty słabej jakości to strata pieniędzy. Po pierwsze w większości przypadków nie posłużą nam dłużej niż kilka tygodni. Po drugie są zawodne i nigdy nie wiadomo, kiedy odmówią posłuszeństwa. Może się to stać w najmniej […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zakup samochodu to ważna inwestycja, wymagająca namysłu. Przyszli właściciele nowych czterech kółek niejednokrotnie stają w takich momentach przed wielkimi dylematami, które nie sprowadzają się tylko do wyboru marki i segmentu. Popularne marki takie jak Toyota, Skoda, Opel czy Kia oferują na pozór podobne modele w poszczególnych segmentach, ale różnice między nimi są większe niż się […]

Komentarzy: 0 skomentuj »