Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Dziewięć zasad przy wypożyczaniu samochodów

Meganews

Wypożyczalnie samochodów kwitną w Polsce jak grzyby po deszczu. W tym artykule przedstawiamy dziesięć żelaznych zasad, które powinniśmy brać pod uwagę wybierając firmę wynajmującą pojazdy.

 

Nie kieruj się tylko ceną

Wybieranie najniższej ceny podstawowej, nie zważając uwagi na inne dodatkowe koszty nie jest rozsądne. Lepiej bardzo dokładnie sprawdzić wszelkie inne opłaty, np. opata za dodatkowego kierowcę, OC, AC, inne akcesoria ponadpodstawowe czy przekroczenie limitu kilometrów.

Pamiętaj o stażu kierowcy

Wypożyczalnie wolą doświadczonych kierowców, mając do nich większe zaufanie. Niektóre firmy wprowadzają nawet zakaz wynajmu samochodów z ich firmy osobom poniżej określonej granicy wieku. Nie bez znaczenia jest czasami także staż kierowcy. Im młodszy i mniej doświadczony kierowca, tym większe jest ryzyko wypadku, przynajmniej według ubezpieczycieli.

Liczba kierowców

Warto dokładnie przeczytać w umowie jaka liczba kierowców będzie uprawniona do prowadzenia auta. Okazuje się często, że za każdego dodatkowego kierowcę trzeba płacić. Jeśli w sytuacji wypadku czy uszkodzenia auta, pojazd będzie prowadziła osoba nieupoważniona, wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za pokrycie kosztów naprawy.

Stan samochodu

Za każdą usterkę samochodu po zakończonym okresie wynajmu, bez wykupienia stosownych ubezpieczeń, trzeba będzie zapłacić. By uniknąć nieuczciwości niektórych firm wynajmujących oraz by dawne usterki nie zostały przypisane nam, warto dokładnie obejrzeć auto przez wyruszeniem w podróż.

Koszt paliwa

Samochód wypożycza się zazwyczaj z pełnym bakiem. Tak samo trzeba go zwrócić, inaczej wypożyczalnia może naliczyć opłatę za paliwo po bardzo niekorzystnym kursie.

Godziny odbioru samochodu

Niektóre firmy wypożyczające pracują tylko w określonych porach, a wynajem auta w innych godzinach może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Ubezpieczenie

Niestety, samo OC nie gwarantuje nam skutecznej ochrony samochodu podczas wypożyczenia. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, zabezpieczające auto na wypadek kradzieży lub różnego typu aktów wandalizmu.

Limit kilometrów

Wiele firm stosuje zasadę limitu kilometrów, dlatego warto zobaczyć jak przedstawiają się dodatkowe koszty w przypadku przekroczenia tej granicy.

Dopłata za dodatkowe akcesoria

Jeśli zależy nam na samochodzie z nawigacją, fotelikiem samochodowym lub innymi akcesoriami, musimy liczyć się często z dodatkowymi opłatami.

By nie dać się wykorzystać nieuczciwym wypożyczalniom, warto wybrać tę, która posiada tylko pozytywne opinie. Jedną z nich jest dolcar.auto.pl, przedstawiająca swoim klientom tylko uczciwe i klarowne warunki.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »