Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Duże jest piękne – Audi Q8 w 2017 roku

Meganews

Flagowy crossover Audi pojawi się na rynku już za trzy lata, przy czym gama aut niemieckiego producenta z literą „Q” w nazwie dodatkowo powiększy się o modele Q1, Q2, Q4 i Q6.


Pięciodrzwiowe nadwozie topowego Q8 o długości ponad pięciu metrów ma sprawiać wrażenie lekkiego i „zadziornego” za sprawą opadającej linii dachu, małych bocznych okien i pochylonej tylnej szyby.

 

Do napędu posłużą benzynowe i wysokoprężne silniki V6 i V8, a w ofercie pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in oraz odmiana w pełni elektryczna, która ma konkurować z Teslą Model X. Z kolei topowy model RS otrzyma 4-litrową jednostkę V8 z systemem podwójnego turbodoładowania.

 

Najnowszy SUV Audi powstanie na bazie nowej, bardzo lekkiej płyty MLB Evo, dzięki czemu bazowe odmiany będą ważyły mniej, niż 2 tony. Wymierne korzyści w „kuracji odchudzającej” da również zastosowanie aluminium, tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz stali o wysokiej odporności na odkształcanie.

 

Ceny Audi Q8 będą się rozpoczynały od około 60 000 euro, natomiast wersja RS może kosztować nawet 110 000 euro. Głównymi konkurentami SUV-a, oprócz wspomnianej Tesli, będą BMW X6, Mercedes-Benz MLC i Range Rover Sport.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »