Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Duże jest piękne – Audi Q8 w 2017 roku

Meganews

Flagowy crossover Audi pojawi się na rynku już za trzy lata, przy czym gama aut niemieckiego producenta z literą „Q” w nazwie dodatkowo powiększy się o modele Q1, Q2, Q4 i Q6.


Pięciodrzwiowe nadwozie topowego Q8 o długości ponad pięciu metrów ma sprawiać wrażenie lekkiego i „zadziornego” za sprawą opadającej linii dachu, małych bocznych okien i pochylonej tylnej szyby.

 

Do napędu posłużą benzynowe i wysokoprężne silniki V6 i V8, a w ofercie pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in oraz odmiana w pełni elektryczna, która ma konkurować z Teslą Model X. Z kolei topowy model RS otrzyma 4-litrową jednostkę V8 z systemem podwójnego turbodoładowania.

 

Najnowszy SUV Audi powstanie na bazie nowej, bardzo lekkiej płyty MLB Evo, dzięki czemu bazowe odmiany będą ważyły mniej, niż 2 tony. Wymierne korzyści w „kuracji odchudzającej” da również zastosowanie aluminium, tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz stali o wysokiej odporności na odkształcanie.

 

Ceny Audi Q8 będą się rozpoczynały od około 60 000 euro, natomiast wersja RS może kosztować nawet 110 000 euro. Głównymi konkurentami SUV-a, oprócz wspomnianej Tesli, będą BMW X6, Mercedes-Benz MLC i Range Rover Sport.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Suzuki Swift jest jednym z ambasadorów klasy B, czyli kompaktowych samochodów miejskich. Model ten bardzo zmienił się na przestrzeni ostatnich generacji, jednak wciąż utrzymuje się na czołowych pozycjach listy najchętniej kupowanych aut w swojej klasie. Jeśli myślisz, że samochody miejskie są nudne, poprawne i nie wywołują żadnych emocji, to koniecznie sprawdź wersję Suzuki Swift Sport […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »