Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Dlaczego leasing floty się opłaca?

Meganews

Niemała liczba samochodów poruszających się po drogach w Polsce należy do flot firmowych, co jest wynikiem przede wszystkim uniwersalności i opłacalności auta jako środka transportu. Floty te nie byłyby jednak najprawdopodobniej aż tak rozbudowane, gdyby nie możliwość korzystania z naprawdę atrakcyjnych ofert leasingowych, których zasadniczą zaletą jest bardzo nieznaczny wpływ na kapitał operacyjny danego przedsiębiorstwa.

Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych firm, posiadających niewielkie rezerwy finansowe – zakup floty za gotówkę (nawet jeśli miałoby to być jedynie kilka aut) nie tylko drastycznie zmniejsza kapitał operacyjny, ale także długo się amortyzuje. Z tego właśnie powodu tylko nieliczne firmy podejmują decyzję o zakupie floty samochodowej za gotówkę – zdecydowana większość wybiera opcję bardziej atrakcyjną finansowo, czyli leasing.

Korzyści z leasingu

Jedną z najważniejszych zalet leasingu, jako sposobu finansowania floty, jest fakt, że nie potrzeba dużego kapitału, aby bez problemów zapewnić odpowiednią ilość samochodów dla danej firmy. Bardzo często opłata wstępna wynosi jedynie kilka procent realnej wartości samochodu, co ma niebagatelne znaczenie dla firm posiadających ograniczony kapitał operacyjny.

Ponadto ilość formalności niezbędnych do sfinalizowania umowy leasingowej jest naprawdę minimalna, a wymogi finansowe nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku kredytów – najczęściej wystarczy, aby firma przedstawiła podstawową dokumentację finansową oraz ewidencyjną.

Kolejną ważną sprawą jest całkowity brak wpływu leasingu operacyjnego na zdolność kredytową firmy, dzięki czemu przedsiębiorstwo może starać się pozyskać środki finansowe na inne cele, na przykład z kredytu bankowego .

Dobry leasingodawca jest na wagę złota

Ponieważ leasing stał się w przeciągu ostatnich lat niezwykle popularną formą finansowania flot firmowych, na rynku pojawiło się wiele podmiotów świadczących tego typu usługi. Z perspektywy leasingobiorcy najlepszym wyborem jest leasingodawca, przejmujący na siebie na przykład kwestię załatwienia wszystkich formalności i dostosowujący ofertę nie tylko do potrzeb klienta, ale też do ogólnej sytuacji na rynku.

W Warszawie, będącej siedzibą praktycznie wszystkich liczących się firm leasingowych, jedną z najciekawszych ofert daje swym klientom Dom Volvo – poza przeniesieniem na stronę leasingodawcy wszystkich kwestii formalnych i możliwością dostosowania wysokości oraz terminu spłaty rat leasingowych do wydolności finansowej firmy, istnieje także opcja uzyskania preferencyjnych warunków, gdy decydujemy się na leasing większej liczby samochodów. Zdecydowanie największym atutem Domu Volvo jest jednak bardzo korzystna wysokość opłaty wstępnej – już od 0%, co pozwala zaangażować w leasing floty naprawdę minimalną ilość kapitału.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »