Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Das Welt Auto – używany samochód z gwarancją

Meganews

Przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne, z pewnością niejednokrotnie zwróciliśmy uwagę na auta używane z gwarancją. Jest to swoisty kompromis pomiędzy zakupem nowego pojazdu prosto z salonu a wydaniem nieco mniejszej kwoty za samochód, którym przed nami ktoś zdążył już pojeździć – przy czym w tym drugim przypadku nigdy nie mamy stuprocentowej pewności czy stan pojazdu opisywany przez sprzedawcę, jest tożsamy ze stanem faktycznym.

 

Używane auta i pułapki, które się z nimi wiążą

Jeżeli decydujemy się na zakup używanego pojazdu, musimy mieć świadomość pewnych praktyk, do których ucieka się część nieuczciwych sprzedawców. Rzecz jasna taki proceder to pewien margines i ciężko zakładać, że każdy, kto próbuje odsprzedać swoje auto próbuje nas oszukać, zawsze warto jednak dmuchać na zimne. O ile przekręcanie liczników jest w powszechnej świadomości na tyle obecne, że powstaje o nim niezliczona ilość dowcipów, tak sposoby na sprawdzenie realnego przebiegu auta już niekoniecznie. Po pierwsze – zażądajmy wglądu do książeczki serwisowej samochodu i zobaczmy, jaki przebieg został zarejestrowany podczas ostatniego przeglądu. Jeżeli książeczki nie ma, kolejnym sposobem jest sprawdzenie tego po numerze VIN (Vehicle Identification Number) – na jego podstawie ustalimy ponadto także datę pierwszej rejestracji czy kraj pochodzenia.

Używane auta cieszą się niesłabnącą popularnością, choćby ze względu na to, że nie każdy jest w stanie przejść do porządku dziennego nad faktem, iż auto kupione w salonie traci na wartości już w momencie wyjechania od dealera. Strata ta nie jest wcale mała i średnio wynosi około dziesięciu procent. Pamiętajmy jednak, że niższa cena używanego pojazdu wiąże się z koniecznością jego dokładnego sprawdzenia – w przypadku auta z salonu nie ma takiej konieczności a nasz nowy nabytek objęty jest gwarancją.

Samochody używane w Das Welt Auto

Gwarancja to jednak nie tylko domena salonów. Istnieją wyspecjalizowane firmy, działające zazwyczaj przy warsztatach dealerskich większych marek, zajmujące się odkupem i ponowną sprzedażą samochodów. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań i testów, potwierdzających dobry stan techniczny, firmy te są w stanie oferować auta używane z gwarancją, trwającą zazwyczaj rok – aczkolwiek przeważnie istnieje możliwość jej przedłużenia. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne a ryzyko potencjalnej nieuczciwości sprzedawcy zostaje w ten sposób zminimalizowana do zera. Jednym z większych graczy na naszym krajowym rynku jest Das Welt Auto.

Większość ekspertów zdecydowanie odradza zakup auta z niepełną dokumentacją – w końcu nie mamy wtedy pewności co do przeszłości auta, nie wiemy co w nim zostało wymienione, czy naprawdę jest ‚niebite’ etc. Wszystkie samochody używane w Das Welt Auto są bardzo dokładnie sprawdzane, ponadto polityka firmy zakłada odkup tylko tych pojazdów, których historia jest w pełni udokumentowana. Co równie istotne, otrzymamy specjalny certyfikat, stanowiący potwierdzenie przebiegu. Warto o tym pamiętać w momencie, w którym zaczniemy przeglądać ogłoszenia.

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Ford Fiesta 2012 i Ford Fiesta 2013 to jedne z najpopularniejszych aut osobowych w Polsce. Nic dziwnego – zarówno stylistyka, jak i parametry oraz wyposażenie aut czynią z nich naprawdę komfortowego towarzysza podróży. Czym powinniśmy się sugerować, wybierając właściwą dla nas wersję Forda Fiesty? Warto popatrzeć na typowe cechy tego auta i ocenić na czym […]

Komentarzy: 0 skomentuj »