Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Chevrolet Corvette Z06 Cabrio oficjalnie

Meganews

Model Z06, którego premiera odbędzie się podczas salonu New York Auto Show, to najmocniejszy kabriolet, jaki kiedykolwiek opuścił fabrykę Chevroleta.


Nadwozie wersji Cabrio do złudzenia przypomina odmianę Coupe z tą różnicą, że nad głowami pasażerów zamiast sztywnego dachu znalazł się składany dach wykonany z miękkiego materiału, który można otworzyć lub zamknąć nawet podczas jazdy (do prędkości 50 km/h).

 

Dzięki bardzo sztywnej strukturze nadwozia, wersja Cabrio nie wymagała zastosowania dodatkowych elementów wzmacniających, dzięki czemu masa odmiany z otwieranym dachem jest niemal identyczna, jak w przypadku modelu Coupe.

 

Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,2 litra wspierany sprężarką oraz intercoolerem. Jednostka rozwija 625 KM i 861 Nm momentu obrotowego i może współpracować z 7-biegową przekładnią manualną lub nowoopracowaną skrzynią automatyczną o 8 przełożeniach.

 

Podobnie, jak w przypadku Coupe, wersja Cabrio będzie oferowana z trzema pakietami do wyboru: standardowym, aero i Z07. W skład pakietu aero wykonanego z włókna węglowego wchodzą m.in. przedni i tylny spoiler oraz nakładki progowe. Auta z opcjonalnym pakietem Z07 zostaną dodatkowo wyposażone w większe „lotki” oraz przezroczystą środkową sekcję tylnego spoilera.

 

Dokładna specyfikacja Chevroleta Corvette Z06 Cabrio 2015 zostanie podana w późniejszym terminie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Nierzadko można przeczytać o tym, że lokalizator pojazdu to świetne i przydatne urządzenie. Często jednak nie wiemy, jak konkretnie wykorzystać ten sprzęt. Przecież nie jest to nawigacja, a po nią sięgamy najczęściej. Dlatego właśnie postanowiliśmy przedstawić 4 praktyczne zastosowania lokalizatora pojazdów. Zapraszamy!

Komentarzy: 0 skomentuj »