Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Całkowity koszt wynajęcia auta

Meganews

Wypożyczalnie samochodów zdobywają coraz większą popularność także w Polsce. Zdecydowanie jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy jesteśmy na wakacjach bez własnego auta lub gdy mamy pilny wyjazd, a publiczne środki transportu niestety nie spełniają naszych oczekiwań.

 

Wypożyczenie samochodu w większości firm, które się tym zajmują, jest proste i wygodne. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach, dzięki którym unikniemy przyszłych problemów, które mogą nam zepsuć wymarzone wakacje.

Wypożyczalnie najczęściej podają koszt wynajęcia auta za dobę. Pamiętaj jednak, że koszt paliwa jest Twoim dodatkowym wydatkiem. Zazwyczaj wynajmowane auto jest zatankowane do pełna. Oddając pojazd będziesz musiał go zwrócić w takim samym stanie.

Paliwo to jednak nie wszystko. Zdarzają się sytuacje, w których wypożyczalnia może zarządać dodatkowego ubezpieczenia. Na pewno zdarzy się to w przypadku, gdy planujesz wyjazd zagraniczny wynajętym samochodem. Wypożyczalnia musi wziąć w tym przypadku większe ryzyko, dlatego musisz się liczyć z dodatkową opłatą. Ponadto dodatkowe ubezpieczenie może być także wymagane w przypadku młodych kierowców. Wiadomo, że zwykle niedoświadczony kierowca stanowi większe ryzyko, niż prowadzący z dużym starzem.

Choć wynajmowane auto jest doskonale ubezpieczone, to nie koniec sposobów, na które wypożyczalnia dba o własny interes. Wynajmując samochód prawdopodobnie będziesz też musiał uiścić kaucję zwrotną. Za wynajęcie auta osobowego zazwyczaj jest to koszt od kilkuset do nawet 2000 zł. Nie musisz mieć tej kwoty w gotówce, ponieważ zwykle wystarczy zabezpiecznie w postaci blokady środków na karcie kredytowej.

Czy to już wszystkie wydatki? To zależy. Choć wynajmowane auta zwykle są dobrze wyposażone – to mówimy tutaj o wyposażeniu seryjnym samochodu. Jeśli chcielibyśmy mieć auto dodatkowo wyposażone w fotelik dziecięcy, nawigację, bagażnik na rower lub narty, czy też po prostu przyczepkę, oczywiście to także wiąże się z dodatkową opłatą.

Czy, w związku z powyższym, wynajęcie samochodu jest opłacalne? Wbrew pozorom tak. Koszty dodatkowe, który zostały opisane powyżej, mogą się pojawić tylko w wyjątkowych przypadkach. Zazwyczaj wynajęcie samochodu osobowego średniej klasy wynosi ok. 100 zł za dobę. Cena jest nawet niższa przy wynajęciu na dłuższy okres. Nie jest to więc wygórowana kwota, biorąc pod uwagę, że nie interesują nas żadne koszty związane z amortyzacją pojazdu – serwis, części, naprawy. Utrzymując własne auto, wszystkie koszty dodatkowe także musielibyśmy ponosić z własnej kieszeni. Wynajęcie samochodu w wielu przypadkach okazuje się więc wygodne i ekonomicznie uzasadnione.

Wypożyczalnia samochodów: KONRYS

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »