Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jak brzmi Mercedes AMG GT?

Meganews

Widzieliśmy już pierwsze zdjęcia nadwozia i wnętrza, a także zapowiedź filmową. Teraz przyszła pora, aby posłuchać brzmienia silnika.


Wyczynowe samochody Mercedesa zawsze dobrze brzmiały; przynajmniej te napędzane wolnossącymi silnikami V8. Jednostka nowego AMG GT zostanie wyposażona w układ doładowania, co pozwoli uzyskać doskonałe osiągi, ale czy nie odbędzie się to kosztem wrażeń odsłuchowych?

 

Niemiecki producent zapewnia swoich wiernych klientów, że najnowsze sportowe coupe nie podzieli losu BMW M3 nowej generacji, które zdaniem użytkowników zatraciło dawny charakter akustyczny. Tym samym Mercedes prezentuje trzy ścieżki dźwiękowe:

 

Pierwsza to dźwięk uruchamianego silnika i jego pracy na obrotach jałowych.

 

Druga to dźwięk silnika w średnim zakresie prędkości obrotowych.

 

Trzecia to dźwięk silnika „wkręcanego” na wysokie obroty.

 

Na razie wiadomo, że doładowana jednostka V8 pracująca pod maską AMG GT będzie miała 4 litry pojemności i około 520 KM. Samochód zadebiutuje pod koniec tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Do tego kociaka mamy specjalny sentyment. Jeśli jest się przy narodzinach, człowiek czuje się jak ojciec chrzestny modelu, a ja byłem przy narodzinach Kugi w 2008, byłem na egzaminie dojrzałości w 2015, stojąc przy linii produkcyjnej w Walencji, kiedy wjeżdżała do Europy druga generacja modelu.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai Santa Fe, wyposażony w silnik Diesel 2.2l, stał się bohaterem pierwszej samochodowej wyprawy przez Antarktydę. Za kierownicą samochodu, biorącego udział w tym historycznym wydarzeniu, zasiadł Patrick Bergel – prawnuk znanego podróżnika i odkrywcy Sir Ernesta Shackletona, pokonując dystans z Union Camp do McMurdo i z powrotem.

Komentarzy: 0 skomentuj »