Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Brytyjczycy wściekli na Porsche

Meganews

Grupa klientów z Wielkiej Brytanii, którzy kupili nowe Porsche 911 GT3 (991), domaga się od firmy odszkodowania związanego ze słynną akcją naprawczą silników wykazujących tendencję do… spalania się.


Niezadowoleni kierowcy stworzyli grupę „GT3 Worldwide Action Group” i żądają 175 euro za każdy dzień, który ich samochody spędzą w autoryzowanym serwisie w oczekiwaniu na wymianę silnika. Ich roszczenie nie są bezpodstawne, gdyż właściciele wadliwych GT3 z USA otrzymują od firmy 2000 dolarów miesięcznie, a kierowcy z Niemiec – będący w takiej samej sytuacji – mogą liczyć właśnie na 175 euro rekompensaty dziennie. Z kolei jeden nabywca supersportowej 911 z Dubaju otrzyma w sumie 12 000 dolarów.

 

W Wielkiej Brytanii akcją przywoławczą objętych zostało 100 modeli 911 GT3, a firma wstrzymała dostawy kolejnych 1000 egzemplarzy do klientów. Oprócz rekompensaty w wysokości 175 euro, liczonej od 18 lutego tego roku, czyli od dnia w którym Porsche poprosiło nabywców GT3 o zaprzestanie użytkowania swoich aut, grupa GT3 Worldwide Action Group chce, aby niemiecka firma płaciła 100 euro dziennie tym, którzy wciąż czekają na odbiór z fabryki swojego samochodu, oraz 50 euro dziennie tym, którzy wpłacili już zaliczkę.

 

Wśród klientów z UK, którzy kupili pechowe 911 GT znaleźli się m.in. Richard Hammond z Top Gear oraz firma McLaren Automotive, która zamówiła niemieckie auto w ramach programu rozwojowego modelu P13.

 

W tym miejscu warto przytoczyć historię właściciela Porsche 911 ze Stanów Zjednoczonych, który również jest oburzony postawą przedstawicieli firmy, tyle że z zupełnie innych powodów:

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »