Nasz profil na Facebook.com - polub nas

BMW X1 w nowej odsłonie

Meganews

BMW oficjalnie zaprezentowało nowy model X1, który zadebiutuje na rynku pod koniec tego roku.
Z zewnątrz, mały crossover niemieckiej firmy przypomina teraz swoich większych braci (modele X5 i X6). Z przodu wzrok przykuwa masywna osłona chłodnicy i wyprofilowany, sportowy zderzak ze zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi. Wyróżnikiem nowego X1 są reflektory LED oraz zespolone tylne światła, w których również znalazły się diody elektroluminescencyjne.

Klienci otrzymają do wyboru pakiety Sport Line, xLine i M Sport. W skład tego ostatniego wchodzą m.in. 18-calowe obręcze aluminiowe, sportowe fotele, aluminiowe wstawki dekoracyjne i aerodynamiczne dokładki nadwozia.

Nowością w BMW X1 jest dedykowanym system informacyjno-rozrywkowy iDrive z 6,5-calowym ekranem. Nie zabrakło również nowoczesnych pakietów bezpieczeństwa, jak choćby Driving Assistant Plus, który obejmuje aktywny tempomat z funkcją Stop & Go, a także układy Lane Departure Warning, Traffic Jam Assistant, Collision Warning, Pedestrian Warning i City Braking.

W momencie debiutu rynkowego w gamie dostępnych będzie pięć silników:

2-litrowy, czterocylindrowy diesel (150 KM i 330 Nm)
2-litrowy, czterocylindrowy diesel (190 KM i 400 Nm)
2-litrowy, czterocylindrowy diesel (231 KM i 450 Nm
2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy (192 KM i 280 Nm)
2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy (231 KM i 350 Nm)

W przyszłości w ofercie pojawią się również trzycylindrowe konstrukcje 1,5 litra o mocy 116 KM (w modelu X1 sDrive16d) oraz 136 KM (w modelu X1 sDrive18i).

Napęd będzie przekazywany na dwa (standard) lub cztery koła (opcja) poprzez sześciobiegową przekładnię manualną lub nowy, ośmiobiegowy automat Steptronic.

Nowe BMW X1 pojawi się na rynku w październiku tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »