Nasz profil na Facebook.com - polub nas

BMW X1 w nowej odsłonie

Meganews

BMW oficjalnie zaprezentowało nowy model X1, który zadebiutuje na rynku pod koniec tego roku.
Z zewnątrz, mały crossover niemieckiej firmy przypomina teraz swoich większych braci (modele X5 i X6). Z przodu wzrok przykuwa masywna osłona chłodnicy i wyprofilowany, sportowy zderzak ze zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi. Wyróżnikiem nowego X1 są reflektory LED oraz zespolone tylne światła, w których również znalazły się diody elektroluminescencyjne.

Klienci otrzymają do wyboru pakiety Sport Line, xLine i M Sport. W skład tego ostatniego wchodzą m.in. 18-calowe obręcze aluminiowe, sportowe fotele, aluminiowe wstawki dekoracyjne i aerodynamiczne dokładki nadwozia.

Nowością w BMW X1 jest dedykowanym system informacyjno-rozrywkowy iDrive z 6,5-calowym ekranem. Nie zabrakło również nowoczesnych pakietów bezpieczeństwa, jak choćby Driving Assistant Plus, który obejmuje aktywny tempomat z funkcją Stop & Go, a także układy Lane Departure Warning, Traffic Jam Assistant, Collision Warning, Pedestrian Warning i City Braking.

W momencie debiutu rynkowego w gamie dostępnych będzie pięć silników:

2-litrowy, czterocylindrowy diesel (150 KM i 330 Nm)
2-litrowy, czterocylindrowy diesel (190 KM i 400 Nm)
2-litrowy, czterocylindrowy diesel (231 KM i 450 Nm
2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy (192 KM i 280 Nm)
2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy (231 KM i 350 Nm)

W przyszłości w ofercie pojawią się również trzycylindrowe konstrukcje 1,5 litra o mocy 116 KM (w modelu X1 sDrive16d) oraz 136 KM (w modelu X1 sDrive18i).

Napęd będzie przekazywany na dwa (standard) lub cztery koła (opcja) poprzez sześciobiegową przekładnię manualną lub nowy, ośmiobiegowy automat Steptronic.

Nowe BMW X1 pojawi się na rynku w październiku tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »