Nasz profil na Facebook.com - polub nas

BMW Vision Gran Turismo wjeżdża na wirtualny tor

Meganews

Nowy wirtualny samochód wyścigowy, BMW Vision Gran Turismo, wjeżdża na tor w Gran Turismo® 6, przebojowej grze wyścigowej dostępnej wyłącznie na PlayStation®3.


To wyścigowe auto, stworzone przez BMW Group Design, napędzane jest wirtualnym 3-litrowym silnikiem rzędowym skonstruowanym przez BMW M GmbH, zapewniającym moc maksymalną 404 kW/549 KM, wspaniałe czasy okrążeń oraz optymalne prowadzenie i kontrolę. „Opracowanie BMW Vision Gran Turismo to efekt połączenia wielu lat doświadczenia w sportach motorowych z geniuszem BMW Design. Ten samochód wyścigowy stanowi zapowiedź przyszłych trendów wyścigowych i pozwala fanom gier jeszcze głębiej przeżywać ściganie się w BMW.” – powiedział Andreas-Christoph Hofman, wiceprezes Brand Communication BMW, BMW i oraz BMW M. Od dziś odwiedzający BMW Welt w Monachium będą mogli wykonać wirtualną przejażdżkę po torze wyścigowym w BMW Vision Gran Turismo w ramach wystawy BMW M. Poza stanowiskami do gry PlayStation®3, dostępne będzie specjalne stanowisko z wyścigowym fotelem i specjalnie zaprojektowanym trzyekranowym wyświetlaczem, pozwalającym na wyjątkowo realistyczne doznania – najbliższe prowadzenia auta wyścigowego poza samym jego prowadzeniem.

 

Nawiązując do tradycji triumfujących w latach 70. aut turystycznych BMW, zespół BMW Design stworzył bezkompromisową szosową wyścigówkę nowoczesnych czasów. Ostre proporcje i dynamiczna sylwetka sprawiają, że nawet gdy auto się nie porusza, wydaje się pędzić. Przednie i tylne spoilery wytwarzają ogromny docisk, zaś elementy kanalizujące opływ powietrza zmniejszają opory, a masę auta redukują części wykonane z karbonu. Wyścigowe barwy M, jakimi pomalowano nadwozie, podążają za opływem powietrza i przywodzą na myśl wielkie historyczne sukcesy BMW Motorsport. Karim Habib, szef ds. designu BMW Automobiles, powiedział: „BMW Vision Gran Turismo to istne wcielenie ducha sportu i dynamiki BMW. To precyzyjne narzędzie zaprojektowane i wykonane, by wygrywać.”

 

Technologia zastosowana w BMW Vision Gran Turismo jest równie imponująca, jak jego design – bezkompromisowy. Potężny, 3-litrowy, 6-cylindrowy, rzędowy silnik z technologią M TwinPower Turbo rozwija maksymalną moc 404 kW/549 KM w zakresie 6200-7300 obr./min. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 690 Nm i jest dostępny już od 1900 obr./min. Sekwencyjna 6-stopniowa skrzynia biegów sterowana łopatkami na kierownicy przenosi moc na koła tylnej osi. Wśród innych parametrów tego wyjątkowego pojazdu znajdziemy też takie: jego masa to zaledwie 1180 kg, a rozłożona jest ona między osie w proporcji 50:50.

 

BMW Group od dawna jest związana ze światem gier komputerowych i nie zmienia swego nastawienia – rosnąca rola rynku gier wideo oraz aktywnej społeczności graczy oznacza, że takie prototypy jak BMW Vision Gran Turismo, ale i samochody klasyczne czy aktualnie produkowane modele BMW można prezentować nie tylko w pasywny sposób na zdjęciach czy filmach. Możliwe jest ich interaktywne doznawanie, przeżywanie, obcowanie z nimi przez szeroką publiczność, która odbywa nimi wirtualne jazdy.

 

Dla uczczenia 15-lecia gry, twórca Gran Turismo® i prezes Polyphony Digital Inc., Kazunori Yamauchi, zaprosił najważniejszych producentów samochodowych do udziału w tworzeniu tej niebywale popularnej serii. Designerów poproszono o próbę spojrzenia w przyszłość i podzielenie się swymi propozycjami ze społecznością graczy. Wirtualne samochody będą stopniowo integrowane w nowej grze Gran Turismo® 6 przez uaktualnienia online. „Nie mogłem się doczekać na samochód projektu BMW. A efekt jest niezwykły: BMW Vision Gran Turismo jest samochodem sportowym po prostu emanującym genami BMW. Vision GT ma kompaktowe rozmiary, jest szeroki, ma ostre, mocne formy z przeszłości, ale zarazem nadano mu nowoczesną, elegancką linię.” – powiedział Yamauchi. A Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group ds. Designu, dodał: „Ten projekt wiele dla mnie znaczy, bo Kazunori-san jest tak samo jak my w BMW Group pasjonatem designu i radości z jazdy. Z radością prezentujemy więc nasz pierwszy wirtualny samochód koncepcyjny w GT6”.

 

Gra wideo Gran Turismo® po raz pierwszy weszła na rynek w roku 1998. Jest wielokrotnie nagradzaną symulacją wyścigów samochodowych. Jako seria jest jedną z najważniejszych gier o wirtualnych wyścigach na świecie, a franszyza z PlayStation to ogromny sukces. Gra charakteryzuje się realistycznymi opcjami torów wyścigowych i grafiką HD zapewniającą autentyczny wygląd. Dane Sony Computer Entertainment mówią o sprzedaży całej serii w liczbie 70 mln w przeszło 100 krajach.

 

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »