Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Bentley SUV – pierwsze oficjalne zdjęcie

Meganews

Bentley opublikował zdjęcie swojego nowego SUV-a, który wejdzie do sprzedaży w 2016 roku.


Na fotografii widać jedynie przedni pas luksusowego Bentley’a z podwyższonym nadwoziem – to jednak w zupełności wystarczy, aby stwierdzić, iż model produkcyjny będzie się różnił od pokazanego wcześniej konceptu EXP-9. „Twarz” seryjnego SUV-a brytyjskiej firmy jest niemal identyczna, jak w sportowym modelu Continental GT. Wyróżniają się tu podwójne, okrągłe reflektory z świetlnymi pierścieniami LED, które uwypuklają imponującą osłonę chłodnicy.

 

Na razie firma nie podała szczegółów technicznych. Przypuszczalnie do napędu auta posłuży 6-litrowy silnik W12, który od tego roku będzie stosowany wyłącznie w modelach Bentley’a. Pozostałe marki VW Group rezygnują z tej jednostki z uwagi na wysokie koszty eksploatacji.

 

Producent chce sprzedawać około 3000 egzemplarzy nowego SUV-a rocznie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Cupra od zawsze fanom motoryzacji kojarzyła się z najbardziej sportowymi wersjami Seatów. Teraz Cupra jest już oddzielną marką, ale jej pierwszy model powstał na bazie Seata Ateki. Specjaliści od  tworzenia hot hatchów debiutują na rynku, wypuszczając SUV-a, który gra w swojej lidze i nie ma jak na razie konkurencji… Czemu SUV Cupry nie ma konkurencji? […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

W przeciągu dwóch lat SEAT nawiązał współpracę z ponad 200 izraelskimi start-upami skupionymi wokół centrum technologicznego w Tel Awiwie. Producent obecnie testuje takie przełomowe rozwiązania, jak obserwacja ruchu gałek ocznych kierowcy, wykrywanie potencjalnych niebezpieczeństw oraz kontrola natężenia światła poprzez elektrycznie sterowane przyciemnianie szyb. Co roku SEAT inwestuje w co najmniej 10 eksperymentalnych technologii.

Komentarzy: 0 skomentuj »