Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jaki będzie Peugeot 108 – zdjęcia

motostork

Peugeot pokazał model 108, który będzie jednym z ciekawszych punktów pawilonu marki w Genewie.

Od razu przedstawiono dwa różne nadwozia: 108 Hatchback i 108 TOP! z chowanym dachem tkaniny. Hatchback będzie także dostępny w wersji trzy lub pięciodrzwiowej.

To kolejny krok w planie odnowy gamy modelowej. W ciągu zaledwie dwóch lat Peugeot odświeżył ofertę w segmentach A, B i C. Miejski hatch został całkiem zgrabnie zaprojektowany przez zespół stylistów Ivo Groena. Auto mierzy zaledwie 3,47 m długości i 1,62 m szerokości, co czyni z niego doskonały środek przemieszczania się w miejskich dżunglach. Krótkie zwisy i średnica zawracania zaledwie 9,6 m to dodatkowe atuty w walce o centymetry na parkingach. Któż może wiedzieć więcej na temat parkowania „na styk” niż paryżanie. Miejsce kierowcy, najczęściej wykorzystywane w każdym aucie, przesunięto w przód i przemyślano pod kątem architektury tak, aby zapewnić maksymalną widoczność w każdym kierunku.

Linie nawiązują do family look, znanego już z modeli 208 i 308. Przód zdominował śmiały grill i niższy wlot powietrza, podczas gdy przednie lampy sprawiają wrażenie wkomponowanych pewnie w karoserię. Nowocześnie prezentują się reflektory przeciwmgielne zintegrowane z dziennymi światłami LED, wykończone czarnymi i chromowanymi detalami, które dodają PEUGEOT 108 drapieżności.

Projektanci konsekwentnie realizują linię przodu nadającą autom Peugeota przyjazny wizerunek, sięgając do modnych obecnie w designie kształtów animizujących detale – reflektory zbliżone kształtem do oczu, uśmiechnięte wloty powietrza. Cóż – lwiątko patrzy wystarczająco drapieżnie i sympatycznie, aby polubić je od pierwszego spojrzenia.

Kokpit i zestaw przyrządów daje kierowcy poczucie panowania nad pojazdem. Panel zegarów jest umieszczony w obudowie kolumny kierownicy z regulacją wysokości. Auto oferuje duży 7-calowy ekran dotykowy usytuowany centralnie na desce rozdzielczej, dostępny w opcji w wersji Active i w standardzie w wersji Allure. Panel pełni rolę interfejsu radia, komputera pokładowego oraz umożliwia regulację parametrów samochodu. Pozwala także na połączenie funkcji dostępnych w samochodzie z aplikacjami smartfona.

Bagażnik jest niemały: 196 litrów z zestawem naprawczym do opon, 180 litrów z kołem zapasowym. Jefgo objętość można zwiększyć do 750 litrów po złożeniu oparć tylnej ławki, dzielonych w proporcji 50/50.

Samochód jest lekki (840 kg w najlżejszej wersji), więc powinien spontanicznie przyspieszać w każdej z czterech wersji silnikowych:

• 1.0 e-VTi 68 z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach,

• 1.0 VTi 68 z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach,

• 1.0 VTi 68 ETG5,

• 1.2 VTi 82 z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach (nowy silnik PureTech)

Cen jeszcze nie znamy, czekamy z niecierpliwością.

motostork

motostork

Artykułów: 62

W motoryzacji od 1997 roku. Tworzę, zmieniam, poprawiam media. Najpierw papierowe "Auto dziś i jutro", które zatrzęsło kioskami i klubami fanów marek na przełomie wieków, potem "Auto Moto", dojrzalsze, sprzedawane nawet w 130-tysięcznych nakładach. Po drodze, już w XXI wieku, kilkadziesiąt wydań pism dla kierowców Hond, Subaru, Jeepów, Dodge’ów i Kii. W końcu portale i media elektroniczne. Wszystko wokół czterech kółek.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »