Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jaka będzie najlepsza kamera samochodowa?

Meganews

Jesteś jeszcze przed zakupem swojego pierwszego wideorejestratora samochodowego? W takim razie dobrze trafiłeś, ponieważ niżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek odnośnie wyboru przyszłej idealnej kamerki samochodowej. Dzięki poradom specjalistów byliśmy w stanie stworzyć listę najważniejszych kryteriów, którymi powinieneś się kierować podczas zakupu tego typu akcesoriów samochodowych.

Gwarantujemy, że podejmiesz właściwą decyzję, której nie pożałujesz, a zakupiony sprzęt sprawdzi się przez długi okres czasu w Twoim aucie.

Zestaw 2 w 1

Chodzi nam oczywiście o połączenie przedniej kamerki z tylną, dzięki czemu będziesz mógł jednocześnie korzystać z kamery cofania podczas jazdy. Jak wiadomo nie każdego od razu stać na samochód wyższej klasy, który posiada wbudowany komputer samochodowy, a wraz z nim czujniki parkowania, które wyświetlają się intuicyjnie podczas parkowania. O wiele tańszym i równie skutecznym rozwiązaniem będzie zakup właśnie kamerki cofania, która znajduje się w większości przypadków w zestawie z przednią kamerą. Wówczas wewnątrz auta montujesz monitor do wyświetlania obrazu z tylnej kamery, by móc podczas cofania obserwować sytuację za Tobą.

To bardzo wygodne i prawie niezawodne urządzenie, dzięki któremu nawet w nocy widoczność może być znakomita, a to już zasługa głównie ilości diod LED, których im więcej, tym lepiej. Również sam montaż kamery cofania nie należy do skomplikowanych i złożonych, ponieważ najczęściej znajduje się ona w ramce od tablicy rejestracyjnej.

 

kamery-samochodowe

 

Wysoka jakość nagrywania i dobra pamięć

Oto kolejna kryteria, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupu kamery samochodowej, ponieważ to głównie od nich zależy późniejsze użytkowanie i przydatność obrazu z kamer. Jakość wyrażona jest w pikselach, ale warto jednak kupować kamery gwarantujące rozdzielczość minimum Full HD, gdyż niższe wersje wyświetlania obrazu będą słabo widoczne i niewyraźne, a przecież nie o to chodzi podczas przeglądania materiału wideo, by domyślać się co znajduje się na ekranie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, liczba wbudowanych diod LED również jest istotna, gdyż pozwala na akomodację odpowiedniej ostrości również w ciemnościach.

Pamięć kamery samochodowej to kolejne istotne kryterium wyboru, choć decyduje o tym pojemność karty pamięci, decydująca o czasie i jakości zapisanych filmów. Pamiętaj także o szukaniu sprzętu z opcją nagrywania w pętli, dzięki czemu najstarsze materiały będą usuwane, a bieżące nadpisywane, a Ty w każdej chwili będziesz mógł zgrać filmy na przykład na swój komputer, by zwolnić miejsce na karcie pamięci.

 

kamerka

 

Czujnik wstrząsów

Również dla polepszenia jakości nagrywania i lepszego oglądania późniejszych materiałów polecamy zakup kamer samochodowych z czujnikiem wstrząsów zwany inaczej G-Sensor. Właśnie on wyczuwa nagłe przeciążenia i wstrząsy, decyduje o randze zapisu w chwili wypadku i dokonuje blokady pliku w momencie zderzenia, aby nie został skasowany przypadkowo.

Na trasie zdarzają się naprawdę różne, niebezpieczne sytuacje, których nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć, a gdy już staniemy się ofiarą wypadku czy kolizji samochodowej, warto posiadać to dodatkowe ubezpieczenie w postaci wideorejestratora zamontowanego z przodu i z tyłu, które potrafią utrwalić całe zajście, a następnie mogą posłużyć jako Twój dowód w sprawie i pomoc przy znalezieniu osoby odpowiedzialnej za wypadek.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: