Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Atrakcje turystyczne i kulturalne w Kołobrzegu

Meganews

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów turystycznych, a przy tym miasto, które słynie z wielu festiwali, imprez kulturalnych czy atrakcji dla całej rodziny. Uzdrowiskowe właściwości powietrza w mieście, stanowią okazję do naturalnej terapii zdrowotnej, odświeżenia ducha i ciała, a liczne zabytki pozwolą na odkrywanie tajemnic przeszłości, przy dźwięku muzyki płynącej z klubów, plaż, amfiteatru.

 

Kołobrzeg, miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Fani muzyki elektronicznej i klubowej mogą liczyć na pierwszorzędną rozrywkę podczas trzydniowego SUNRISE Fesival. To muzyczne wydarzenie, już od ponad 10 lat, zalicza się do najbardziej uznanych w Europie, przyciągając wykonawców oraz uczestników z Polski i ze świata.

Wielbiciele bardziej klasycznych brzmień odnajdą się na Festiwalu Opery i Operetki, „Muzyka dla Wszystkich”. Czołowi artyści, muzycy, kompozytorzy, rokrocznie prezentują na nim tradycyjne utwory, nadając im autorską formę. Do kolejnych muzycznych atrakcji zalicza się Festiwal Nadzieja im. Jacka Kaczmarskiego, podczas któremu współcześni artyści, piosenkarze, oddają hołd pieśniarzowi, prezentując jego piosenki.

Miasto organizuje także jednorazowe koncerty, wydarzenia, do których zaliczyć można występy uznanych kabaretów, koncerty Enej, Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, Boys, zespołów Disco Polo.
Nie brakuje także wystaw muzealnych, spektakli teatralnych w formie Teatralnych Wieczorów z Teatrem Dramatycznym oraz Wakacyjnego Teatralnego Elementarza czy imprez do białego rana. Kilkudniowa wycieczka do Kołobrzegu to odskocznia od codzienności, możliwość odpoczynku. W mieście Kołobrzeg noclegi można rezerwować w licznych pensjonatach, kwaterach prywatnych, hotelach czy na bardziej niskobudżetowe wyjazdy w młodzieżowych hostelach.

Każdy sezon turystyczny przynosi ze sobą nowe atrakcje, możliwości, a ośrodki kultury, amfiteatr, kluby, władze miasta nieustannie zaskakują nowymi pomysłami na rozrywkę oraz kulturalny wypoczynek. Gry terenowe, koncerty, występy kabaretów, wkomponowane w piękne morskie, leśne krajobrazy oraz ślady przeszłości, sprawiają, że Kołobrzeg to miasto, do którego nieustannie powraca się z sentymentem.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »