Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Aston Martin Lagonda powróci

Meganews

Szef firmy Aston Martin przyznał, że model Lagonda ma szansę na wejście do produkcji.
Dr Ulrich Bez nie podał żadnych konkretnych dat dotyczących wprowadzenia nowego modelu na rynek informując jedynie, że nazwa Lagonda może zostać użyta do oznaczenia każdego typu nadwozia, przy czym najbardziej prawdopodobny jest SUV.

 

Auto tego typu zostało już zaprezentowane w 2009 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Lagonda Concept zapowiadała pojawienie się na rynku luksusowego, czteromiejscowego crossovera firmy Aston Martin. Samochód miał powstać na płycie podłogowej Mercedesa GL i być napędzany 6,0-litrowym silnikiem V12.

 

Najwidoczniej szefowie brytyjskiej firmy uznali, iż w obliczu konkurencji w postaci nowych SUV-ów ze „stajni” Lamborghini, Maserati, Bentley’a czy Rolls-Royce’a warto wskrzesić projekt i powalczyć o zamożnego klienta. Tym samym dr Bez zapewnił, że samochód będzie wyróżniał się nie tylko doskonałymi osiągami, ale przede wszystkim luksusowym wykończeniem i bogatym wyposażeniem.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai to obecnie największa marka samochodów, jeśli chodzi o rynek koreański. Szybko uzyskała ona światową sławę i nie wzięło się to z przypadku. Dużą zaletą marki jest wszechstronność pojazdów, gdzie można znaleźć sporą ofertę sedanów, hatchbacków, samochodów sportowych, SUVów i VANów. Czym wyróżniają się nowe samochody Hyundai i w czym są one lepsze od konkurencji? 

Komentarzy: 0 skomentuj »