Nasz profil na Facebook.com - polub nas

695 biposto – Abarth z piekła rodem

Meganews

Marka Abarth wybrała salon w Genewie, jako miejsce premiery nowego Abartha 695: 190 KM mocy i 997 kg wagi sprawia, że 695 biposto oferuje najlepszy stosunek masy do mocy w swojej klasie. Efekt końcowy – to najmocniejszy Abarth 500, jaki kiedykolwiek powstał.


Wysoka moc silnika benzynowego 1,4 T-Jet w połączeniu z niską masą własną auta daje rewelacyjny stosunek masy do mocy wynoszący 5,2 kg/KM. Nic dziwnego, że ten nadpobudliwy „maluch” osiąga pierwsze 100 km/h w 5,2 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 230 km/h. Co ciekawe, samochód jest oferowany ze skrzynią biegów wyposażoną w pierścienie zapadkowe oraz wyścigowy, samoblokujący mechanizm różnicowy ze sprzęgłem płytkowym. Nowa skrzynia biegów skraca czas potrzebny na zmianę biegów w górę, umożliwiając doświadczonym kierowcom „wbijanie” kolejnych przełożeń bez użycia sprzęgła.

 

Wszystko w modelu Abarth 695 biposto świadczy o jego wyścigowym charakterze. Począwszy od chłodnicy powietrza doładowującego, poprzez obudowę filtra powietrza z wykończeniem z włókna węglowego firmy BMC, aż po dwustopniowy układ wydechowy z tytanowymi rurami wydechowymi firmy Akrapovic. Na uwagę zasługuje również wyścigowy układ hamulcowy Brembo z przednimi pływającymi, wentylowanymi i perforowanymi tarczami (305×28mm) i czterotłoczkowymi, jednoczęściowymi zaciskami (4×38 mm). Oprócz tego samochód został wyposażony w amortyzatory hydrauliczne z możliwością regulacji wysokości firmy Extreme Shox. Dopełnieniem wyścigowego charakteru są boczne szyby z przesuwanymi, poliwęglanowymi panelami oraz lżejsze, 18-calowe obręcze kół firmy OZ z oponami w rozmiarze 215/35 R18.

 

Wszystko to, w połączeniu z rasowym, sportowym designem nadwozia i bezkompromisowym wnętrzem przewidzianym tylko dla dwóch osób sprawia, że 695 biposto jest najbardziej „abarthowy” ze wszystkich Abarthów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »