Nasz profil na Facebook.com - polub nas

10 bezużytecznych akcesoriów samochodowych

Meganews

Z pewnością poświęciłeś sporo czasu na wybór, kupno i wyposażenie swojego samochodu w najróżniejsze akcesoria. Ale ile z gadżetów w nim umieszczonych faktycznie spełnia ważną funkcję, a ilu w ogóle nie używasz i uważasz za bezsensowne?

Niektóre akcesoria instalowane w pojazdach w imię „ulepszeń” są niewybaczalne. Oto 10 niepotrzebnych lub wręcz niemądrych:

1) Rzęsy na światła samochodowe

Prawdopodobnie choć raz widziałeś samochód ze sztucznymi rzęsami. To sposób na upiększenie pojazdu… no to może jeszcze dodać do tego perukę? A do niej wielkie okulary czy doklejane wąsy? Rzęsy na reflektorach to dość infantylny i zupełnie nieprzydatny gadżet.

2) Turbo dźwięk

Czy marzysz o tym, aby Twój samochód przy ruszaniu wytwarzał cichutkie świsty? No jasne, że nie. A czy wiesz, że istnieje gadżet, który sprawi, że Twój samochód zmieni się w potężną rakietę, a z Ciebie zrobi najbardziej rozpoznawalnego króla szos? Montaż takiego urządzenia co prawda klasyfikowany jest jako modyfikacja i może skrócić gwarancję samochodu, ale przecież to nieistotne!

3) Felgi nie do zniesienia

Niektóre felgi kręcą się nawet wtedy, gdy samochód stoi. To jeszcze nie wygląda najgorzej. Ale czy wiesz, że możesz wyposażyć koła swojego auta w felgi np. w kształcie wielkiego misia?

4) Pluszowe kostki

Klasyka. Oczywisty wybór jeżeli chodzi o zawieszkę do Twojego samochodu, ale jeżeli ktoś poprosi Cię o wskazanie najbardziej bezużytecznego gadżetu w Twoim samochodzie, z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz właśnie pluszowe kostki, Nikt tak naprawdę nie zna ich pochodzenia lub znaczenia, co wzmaga ich bezcelowość.

5) Mój drugi samochód…

Widziałeś taką naklejkę na zderzaku? ‘Mój drugi samochód to (tutaj następuje nazwa dużo droższego modelu). W zasadzie zamiast tego można by nakleić sobie na szybie napis ‘właściciel tego samochodu ma kompleks na punkcie swojego statusu społecznego”.

6) Uśmiechnięta buźka LED

Drivemocion LED nie kosztuje dużo, ale jest jednym z najgłupszych gadżetów na tej liście. Nie ma żadnego zastosowania oprócz rozpraszania innych kierowców.

7) Księżniczka w aucie

Zaczęło się od ‘dziecko w aucie’, potem spersonalizowanych trójkącików ‘Borys w aucie’ ‘Oliwia w aucie’. Później zaczęto informować o ‘Księżniczce’ lub ‘Szefie’ w aucie. Zamysł był taki, że kierowcy wokół samochodu przewożącego dziecko mieli zwalniać, zachowywać szczególną ostrożność. W praktyce nikt nie zwraca uwagi na małe trójkąciki przyklejone do szyby.

8) Plastikowe uchwyty na napoje

Oczywiście uchwyt na napój mocowany od okna lub deski rozdzielczej w teorii ma być użyteczny. Jednak wykonanie czyni go bezużytecznym. Kubek pełen kawy nie będzie stabilny nawet w Twojej ręce, gdy idziesz szybszym krokiem; wieć jak ma się sprawdzać w pędzącym samochodzie?

9) Pieski kiwające głowami

Zwykłe zbieracze kurzu!

10) Naklejki na karoserię – fałszywe ‘dziury’ po kulach

Tak, tak – każdy szanujący się gangster musi je mieć!

 

Jeżeli szukasz PRZYDATNYCH i oryginalnych akcesoriów samochodowych – odwiedź sklep Volkswagena na www.vwuzytkowe-sklep.pl. Tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Sportowa jazda w codziennych warunkach? Z Abarthem to możliwe! Nowe modele 595 zachwycają rozwiązaniami, które w prostej linii nawiązują do rajdowej przeszłości Skorpiona. Teraz każdy może poczuć za kółkiem więcej doznań – wystarczy tylko dać się nieco ponieść.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Szukasz opon, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach? A może zależy ci na ponadprzeciętnej jakości wykonania i trwałości gwarantowanej na długie lata? Mamy to, czego szukasz.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby zmienić pracę na taką, która nie będzie dla Ciebie smutną koniecznością, ale powodem do dumy? Zajęciu, które będzie jednocześnie pomagało rozwijać Twoje pasje i dawało Ci codzienną porcję satysfakcji?

Komentarzy: 0 skomentuj »