Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych wózków magazynowych

Meganews

Rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności nie zaczyna się od wielkich zleceń, a pozyskiwanie klientów może być szczególnie trudne na samym początku. Nie jest więc konieczne inwestowanie od razu w sprzęt, który dopiero opuścił fabrykę. Można się zadowolić maszynami używanymi.

 

Używane wózki magazynowe są ciekawą alternatywą dla nowych maszyn tego typu, szczególnie dla młodych przedsiębiorców. Przed zakupem dobrze jest wiedzieć na jakie parametry zwracać uwagę, a także czego się wystrzegać aby nie kupić egzemplarza, który przestanie funkcjonować po kilku miesiącach.

Co zlecić do sprawdzenia ekspertowi?

Trudno wymagać, aby właściciel przedsiębiorstwa wiedział na co zwrócić uwagę podczas oceniania stanu technicznego używanego wózka magazynowego. Niektóre z elementów wózka warto więc przekazać do sprawdzenia ekspertowi, który w profesjonalny sposób oceni czy warto inwestować w ten konkretny egzemplarz. Ekspert przede wszystkim powinien sprawdzić, czy tabliczki znamionowe znajdują się na odpowiednich miejscach. Kolejnym punktem jest ocenienie, czy wysokość, na którą podnoszone są materiały przy pomocy wysięgników, jest zgodna z danymi umieszczonymi w tabeli udźwigów resztowych. Warto także sprawdzić czy zostały wymienione jakieś części, a także co mogło być przyczyną tej modernizacji. Pełnoprawny test nie powinien się odbyć bez sprawdzenia jakości i poprawności działania silnika. Warto pamiętać, że wózki spalinowe powinny być testowane od tak zwanego zimnego startu. Należy ocenić poziom emitowanych spalin, sprawność działania elementów hydraulicznych, a także czy pod pojazdem nie znajdują się żadne wyciekające płyny. Ocenie warto poddać także układy kierowniczy i hamulcowy, a także światła i opony. Ekspert powinien także sprawdzić, czy akumulator nadaje się jeszcze do pracy – nie jest zasiarczony i czy nie posiada wybrzuszeń w okolicach cel.

Co można sprawdzić samemu?

Przed sfinalizowaniem transakcji należy poprosić o pełną instrukcję obsługi, a także upewnić się, że wózek jest dopuszczony do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego. Sprzedający powinien także przekazać komplet raportów serwisowych. Dobrze byłoby także, gdyby właściciel wózka zezwolił na przetestowanie go w docelowym miejscu pracy. Pozwoli to na upewnienie się, że wózek nadaje się do pracy w magazynie i zmieści się we wszystkie alejki bez problemu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »