Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Co zrobić ze zużytym katalizatorem?

Meganews

Katalizator samochodowy (reaktor katalityczny) pełni bardzo istotną rolę w układzie wydechowym każdego auta. Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości emitowanych spalin. Rdzeń, w który jest wyposażony katalizator, pokryty jest niewielką ilością metali szlachetnych – niezwykle cennej platyny, rodu oraz palladu, których uzyskanie w naturalnych warunkach jest niezmiernie kosztowne. Szacuje się, że dla uzyskania 1 kilograma platyny, należy wydobyć 150 ton rudy. W związku z tym oraz biorąc pod uwagę coraz większy nacisk na ochronę środowiska i rosnące wymagania dotyczące norm emisji spalin, konieczność recyklingu zużytych katalizatorów i odzyskanie metali w nich zawartych jest bardzo ważne.

 

 

Uszkodzony katalizator

Producenci samochodów często podają zawyżony okres eksploatacji, jakiemu może podlegać katalizator samochodowy, a co gorsza jest to element, który można bardzo łatwo uszkodzić. Przyczyn może być wiele, jednak do najważniejszych należą:

  • uszkodzenia fabryczne,
  • drastyczne zmiany temperatur, spowodowane na przykład wjechaniem w kałużę,
  • źle zamontowany układ LPG.

Jak zatem wykorzystać zniszczony katalizator?

W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia katalizator trzeba wymienić na nowy. Co jednak zrobić ze starym? Wystarczy skontaktować się z firmą Katalizatory.PRO. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma dostarcza kompleksowe usługi skupu, odzyskania metali i utylizacji katalizatorów samochodowych. Najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny pozwala na szczegółowe zbadanie ilości cennych metali zawartych w każdym katalizatorze. Dzięki temu Katalizatory.PRO oferuje najkorzystniejsze ceny skupu.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło przedsiębiorstwu na budowę najwyższej jakości obsługi klienta. Firma oferuje możliwość odbioru katalizatorów w siedzibie klienta, skup i odbiór katalizatorów prowadzi we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Gwarantuje profesjonalną wycenę na miejscu, istnieje również możliwość wyceny online. Cena zakupu katalizatorów ściśle skorelowana jest z rynkowymi cenami metali w nich zawartych. Firma w czasie rzeczywistym obserwuje rynki metali, dzięki czemu jest w stanie zaoferować najbardziej korzystną oraz transparentną wycenę.

Katalizatory.PRO zajmuje się również skupem i utylizacją sond lambda, a także przerobem i odzyskiwaniem metali szlachetnych ze sprzętu elektronicznego. Zachęcamy do ekologicznego i opłacalnego odzyskiwania metali z katalizatorów.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »