Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Co zrobić ze zużytym katalizatorem?

Meganews

Katalizator samochodowy (reaktor katalityczny) pełni bardzo istotną rolę w układzie wydechowym każdego auta. Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości emitowanych spalin. Rdzeń, w który jest wyposażony katalizator, pokryty jest niewielką ilością metali szlachetnych – niezwykle cennej platyny, rodu oraz palladu, których uzyskanie w naturalnych warunkach jest niezmiernie kosztowne. Szacuje się, że dla uzyskania 1 kilograma platyny, należy wydobyć 150 ton rudy. W związku z tym oraz biorąc pod uwagę coraz większy nacisk na ochronę środowiska i rosnące wymagania dotyczące norm emisji spalin, konieczność recyklingu zużytych katalizatorów i odzyskanie metali w nich zawartych jest bardzo ważne.

 

 

Uszkodzony katalizator

Producenci samochodów często podają zawyżony okres eksploatacji, jakiemu może podlegać katalizator samochodowy, a co gorsza jest to element, który można bardzo łatwo uszkodzić. Przyczyn może być wiele, jednak do najważniejszych należą:

  • uszkodzenia fabryczne,
  • drastyczne zmiany temperatur, spowodowane na przykład wjechaniem w kałużę,
  • źle zamontowany układ LPG.

Jak zatem wykorzystać zniszczony katalizator?

W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia katalizator trzeba wymienić na nowy. Co jednak zrobić ze starym? Wystarczy skontaktować się z firmą Katalizatory.PRO. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma dostarcza kompleksowe usługi skupu, odzyskania metali i utylizacji katalizatorów samochodowych. Najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny pozwala na szczegółowe zbadanie ilości cennych metali zawartych w każdym katalizatorze. Dzięki temu Katalizatory.PRO oferuje najkorzystniejsze ceny skupu.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło przedsiębiorstwu na budowę najwyższej jakości obsługi klienta. Firma oferuje możliwość odbioru katalizatorów w siedzibie klienta, skup i odbiór katalizatorów prowadzi we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Gwarantuje profesjonalną wycenę na miejscu, istnieje również możliwość wyceny online. Cena zakupu katalizatorów ściśle skorelowana jest z rynkowymi cenami metali w nich zawartych. Firma w czasie rzeczywistym obserwuje rynki metali, dzięki czemu jest w stanie zaoferować najbardziej korzystną oraz transparentną wycenę.

Katalizatory.PRO zajmuje się również skupem i utylizacją sond lambda, a także przerobem i odzyskiwaniem metali szlachetnych ze sprzętu elektronicznego. Zachęcamy do ekologicznego i opłacalnego odzyskiwania metali z katalizatorów.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Układ chłodzenia w samochodzie jest niezwykle ważny. Jeśli ulegnie awarii możne prowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń silnika lub generalnego remontu naszego samochodu. Z czego się składa? Termostat, pompa wodna, chłodnica i nagrzewnica to podstawowe elementy tego układu. Ale co jeśli ten najważniejszy – termostat – ulegnie awarii? Jak zatem rozpoznać awarię termostatu i co można […]

Komentarzy: 0 skomentuj »