Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ze skórzaną tapicerką na Ty!

Meganews

Myślisz o kupnie skórzanej tapicerki? Rozważasz plusy i minusy takiego zakupu? Zobacz co powinieneś o niej wiedzieć, zanim się na nią skusisz.

 

Skóra niezależnie od swojej formy intryguje, pobudza, wodzi na pokuszenie. Nic dziwnego, że tak szybko stała się elementem wystroju wnętrza samochodu, który pragną mieć setki tysięcy kierowców na całym świecie. Niestety, jak wszystko na tym świecie, także skóra, nie jest materiałem idealnym. Ulega zepsuciu, a ząb czasu odciska na niej swoje piętno. Typowymi oznakami złego stanu skóry są liczne przetarcia, pęknięcia na jej powierzchni. Co ciekawe, nawet przesadny połysk może świadczyć o jej złym stanie. Warto wiedzieć, że można temu skutecznie przeciwdziałać, należy jednak wiedzieć jak. Przed Tobą kilka elementarnych prawd na temat skóry i tego, jak o nią zadbać.

Skórę, podobnie jak inne materiały, należy w miarę regularnie czyścić. Owszem, struktura skóry nie wchłania produktów o płynnej konsystencji, tak jak inne materiały, ale nie oznacza to, że jest odporna na wszystko, co nas otacza. Brak odpowiedniej konserwacji prowadzi do pęknięć i przetarć. Co więcej, skóra zaczyna brzydko pachnieć. Wiedzą o tym bardzo dobrze wszyscy lubujący się w skórzanych butach. Brak właściwej impregnacji może skończyć się fatalnie. Nie inaczej jest ze skórzaną tapicerką samochodową. Właściwa pielęgnacja skóry zakłada jej kompleksowe czyszczenie raz na dwa miesiące. Oczywiście jest to wartość umowna, właściciel samochodu powinien samemu być w stanie ocenić, czy jego tapicerka potrzebuje czyszczenia, czy nie. Warto także pamiętać, że im ciemniejsza tapicerka, tym zanieczyszczenia są mniej widoczne. Co za tym idzie, tapicerka w beżowych bądź białych odcieniach będzie wymagała większej „opieki”.

Choć tapicerkę samochodową ze skóry jest znacznie trudniej zabrudzić, struktura skóry jest bardzo podatna na uszkodzenia od ostrych elementów. Skórę łatwo zatrzeć, zarysować. Warto zatem uważać, by kładąc na niej różnego rodzaju bagaże, np. torbę, nie zahaczyć jej żadnym ostrym przedmiotem. Cekiny, metalowe bądź plastikowe elementy ubrania, mogą bardzo łatwo wzbogacić tapicerkę o nowe blizny. Należy także pamiętać, że skóra jest bardzo podatna na zmiany pór roku, a dokładniej rzecz ujmując, na zmiany pogodowe, jakie te pierwsze ze sobą niosą. Skóra w zimie potrafi być lodowata w dotyku, a latem nagrzana do czerwoności. Takie skoki temperatur mogą się dla niej okazać tragiczne w skutkach. Warto zadbać o to, by podobnych atrakcji zapewnić tapicerce jak najmniej.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Nowy Volkswagen ID.3 różni się od poprzednika nie tylko nadwoziem czy wnętrzem. Zmienione są również reflektory i tylne światła, a także oświetlenie wnętrza. Wszystko oparto na technologii LED. Opcjonalne reflektory matrycowe IQ.LIGHT nie tylko doskonale oświetlają drogę, lecz także potrafią „przywitać” kierowcę, który podchodzi do samochodu z kluczykiem w kieszeni. A to oczywiście nie wszystko, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »