Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zalety wystawiania ogłoszeń na giełdzie samochodowej w Internecie

Meganews

Przynajmniej raz w życiu każdego kierowcy przychodzi taki moment, kiedy decyduje się on na wymianę samochodu. Nie zawsze jednak bez problemu sprzedaje swoje auto, choć w wielu przypadkach warunkiem zakupu nowego auta jest sprzedanie starego.

 

Duża grupa klientów

Wystawiając ogłoszenie na giełdzie internetowej https://samochody.io mamy pewność, że nasze ogłoszenie zostanie przeczytane przez sporą grupę potencjalnych klientów. Jeśli jest to portal ogólnokrajowy, a nie tylko lokalny, zwiększamy szansę sprzedaży naszego auta. W końcu osoby zainteresowane konkretnymi modelami, są w stanie przejechać na drugi koniec Polski, by zakupić samochód w atrakcyjnej cenie.

Kolejnym atutem giełd online jest to, że znajdziemy tam wiele różnych pojazdów, nie tylko samochody osobowe. Grono odbiorców jest więc znacznie większe.

Parametry wyszukiwania

Nasze ogłoszenie będzie czytane przez konkretną grupę osób. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim ustawiamy wszystkie szczegółowe parametry dotyczące naszego modelu samochodu. Określamy rocznik samochodu, jego przebieg, a także rodzaj silnika. Jeśli jest on po kolizji, to również musimy zaznaczyć ten fakt. Nie powinniśmy nigdy ukrywać żadnych istotnych wydarzeń związanych z naszym samochodem.

Zaawansowana wyszukiwarka pozwala klientom określić ich wymagania. Jeśli nasze ogłoszenie znajdzie się w grupie takich samochodów, to mamy do czynienia z klientami, którzy wiedzą czego chcą.

Dodawanie ogłoszenia

Najczęściej samo dodanie ogłoszenia dotyczącego sprzedaży samochodu, jest bezpłatne. Jeśli jednak chcemy zwiększyć skuteczność sprzedaży, zawsze możemy skorzystać z opcji dodatkowych. Możemy skorzystać z wyróżnienia ogłoszenia, przedłużenia jego aktywności, czy też umieszczenie na stronie głównej. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jakie wydatki jesteśmy przygotowani.

Jeżeli jednak widzimy, że nie mamy aż tak dużej konkurencji, wtedy spokojnie możemy pozostawić swoje ogłoszenie w wersji podstawowej. Sytuacja zmienia się, jeśli taki sam model samochodu sprzedają także inni kierowcy. Wtedy warto postarać się o wyróżnienie swojego anonsu, by znalazł się on na pierwszym miejscu.

Zapisz

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »