Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Wyprzedaż rocznika a ubezpieczenie samochodu

Meganews

Wyprzedaż rocznika to dogodna okazja aby kupić nowe auto w niższej cenie – upusty sięgają nawet kilkunastu procent. Podczas wizyty w salonie warto dopytać o możliwość wykupienia ubezpieczenia – w okresie wyprzedaży możemy liczyć nie tylko na tańszy samochód, ale także na promocyjne warunki pakietów dealerskich.

 

Ubezpieczenia dealerskie

Pakiety dealerskie są wynikiem porozumienia dystrybutora lub dealera z wybranymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu ceny ubezpieczeń u dealerów są często niższe od oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe klientom końcowym, a proponowane pakiety zapewniają zwykle kompleksową ochronę w ramach ubezpieczeń OC, AC, NNW oraz Assistance.

W czasie wyprzedaży roczników dealerzy proponują klientom dodatkowe ubezpieczenie samochodu (np. http://www.vwbank.pl/dla-mnie/ubezpieczenia/pakiety-komunikacyjne.html) za cenę określonego procentu, liczonego od wartości samochodu. Taka promocja jest szczególnie opłacalna dla osób z krótką historią ubezpieczeniową, lub dla tych nieposiadających zniżek. Zakup rozszerzonej ochrony u dealera może być też elementem negocjacji ostatecznej ceny samochodu na wyprzedaży.

Zakup pakietu u dealera to wygodne rozwiązanie, ponieważ uzyskujemy zazwyczaj bardzo dobre warunki w korzystnej cenie, a umowę podpisujemy w salonie, w chwili zakupu samochodu. Często istnieje też możliwość przedłużenia pakietu dealerskiego na kolejne lata eksploatacji auta.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu

Oprócz pakietów dealerskich istnieją inne rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić na ubezpieczeniu nowego samochodu z salonu. Przede wszystkim warto kupować polisy w pakietach – za zestaw OC, AC, NNW i Assistance uzyskamy zawsze korzystniejszą cenę, niż za poszczególne polisy zakupione osobno. Jeśli nie mamy historii ubezpieczeniowej, która pozwoliłaby nam uzyskać zniżki, warto przekonać kogoś z wypracowanymi zniżkami, aby został współwłaścicielem auta. Najczęściej młodzi kierowcy ubezpieczają samochody z rodzicami, ale pokrewieństwo nie jest wymagane. Większość firm wyliczając składki bierze pod uwagę w kalkulacji tego współwłaściciela, który ma większe zniżki. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji spowodowania szkody, zniżkę tracą wszyscy współwłaściciele auta.

Posiadając więcej niż jeden samochód w domu możemy zredukować koszty ubezpieczenia poprzez wynegocjowanie korzystniejszych warunków z ubezpieczycielem. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują też upust dla małżeństw posiadających wspólnotę majątkową. Kupując auto jeden z małżonków może korzystać ze zniżek wypracowanych przez drugiego małżonka.

Ostrożne prowadzenie samochodu wpłynie korzystnie nie tylko na bezpieczeństwo na drodze, ale także na zniżki otrzymywane z tytułu bezszkodowej jazdy. Dzięki bezwypadkowej jeździe zniżka na ubezpieczenie samochodu będzie wzrastać wraz z upływem lat. Maksymalna wartość upustu może wynieść nawet 60%. Niektóre z firm ubezpieczeniowych dają możliwość zabezpieczenia przed utratą zniżek, dlatego warto skontaktować się z ubezpieczycielem w celu poznania dodatkowych opcji.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai to obecnie największa marka samochodów, jeśli chodzi o rynek koreański. Szybko uzyskała ona światową sławę i nie wzięło się to z przypadku. Dużą zaletą marki jest wszechstronność pojazdów, gdzie można znaleźć sporą ofertę sedanów, hatchbacków, samochodów sportowych, SUVów i VANów. Czym wyróżniają się nowe samochody Hyundai i w czym są one lepsze od konkurencji? 

Komentarzy: 0 skomentuj »